Letní Letná startuje velkolepou open air show


Již ve středu slavnostně zahájí 15. ročník Letní Letné velkolepý narozeninový open air. Více než třicet artistů, klaunů, tanečníků a muzikantů z České republiky i ze zahraničí pod vedením geniálního Daniela Gulka předvede své schopnosti v představení s názvem De Nova Stella, které vzniklo speciálně pro Letní Letnou.

„Bude to představení o lásce, vztazích mezi lidmi, přijetí se navzájem, respektování se a přijetí toho, že být ve spojení s ostatními a poznávat sám sebe je boj,“ říká Gulko. Představení bude uvedeno dvakrát, ve středu 15. a ve čtvrtek 16. srpna, a vstup je zdarma!

Vzpoura a milostný dopis

„Letní Letná letos slaví 15 let, takže teď je český cirkus puberťák připravený ke vzpouře a k tomu, aby zahýbal rodinou nového cirkusu. Nejspíš udělá pár chyb, objeví se bláznivé nové nápady, bude tu trocha přehnaného sebevědomí a velikášství, spousta naděje a touhy po úchvatné budoucnosti. Je tomu zároveň také 15 let, kdy jsem se svým souborem poprvé postavil šapitó v Letenském parku na festivalu Letní Letná a od té doby se festival stal věrným partnerem vývoje souboru Cahin-Caha a my jsme vystoupili na šesti jeho ročnících,“ říká Gulko a dodává:

„Letos jsem byl požádán, abych zrežíroval zahajovací představení, a já tuto nabídku s radostí přijal. Tento projekt je tedy mým milostným dopisem Letní Letné a českým umělcům.“

Pocta vizionářům

Slavností zahájení nese název De Nova Stella, neboli nová hvězda, a je inspirováno dílem astronoma Tycha de Brahe, který objevil, že nebe není pevné a neměnné, ale že se neustále mění jako my, jen v jiném měřítku. Ve své přelomové práci De nova stella napsal: „O crassa ingenia. O caecos coeli spectatores.”  (“Ó, hlupáci. Ó slepí pozorovatelé nebe.”).

„Název představení De Nova Stella je poctou všem vizionářům, kteří vidí dál, až za obecně přijímané předpoklady své doby. Ať žije cirkus!“ dodává Daniel Gulko.

Nejrůznější podoby nového cirkusu 

Mezinárodní festival Letní Letná bude probíhat v termínu od 15. srpna do 2. září představí nejrůznější podoby nového cirkusu a vedle zahraničních hvězd uvede v největší přehlídce českého nového cirkusu širokou paletu umělců několika generací. Už teď je tedy naprosto jasné, že diváci jen tak nepřestanou lovit ty nejlepší novo-cirkusové zážitky.

Mohou se totiž těšit na celou řadu premiér a poznají pestré domácí podhoubí žánru, jehož tvůrce spojuje schopnost vyjádřit pohybem, tancem, akrobacií ale i hudbou a světlem překvapivé pohledy na svět okolo nás i do našeho vlastního nitra. Zážitky z dechberoucích představení ještě umocní krásné hostesky se zásobou ledově namraženého Jägermeisteru!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga Trip Surf Trip Sea You House Banger.cz Yezede Neverdie.cz LV Print