Jakým směrem se budou ubírat mobilní appky v příštím roce?


CamScanner

Nemůžete se už dočkat, co přinese na poli novinek mobilních aplikací rok 2020? Používáte mobil snad úplně ke všemu? Pak pro vás bude skvělou zprávou, že se nabídka appek i nadále rozpíná jako vesmír.

Svůj podíl na tom má nejen vývoj nových zařízení, ale i stále se rozšiřující síť uživatelů chytrých telefonů. Jakým směrem se vývojáři ubírají, s jakými aplikacemi si budete již brzy moci pohrát a čím vám pomohou usnadnit každodenní život?

AR a VR naváže na úspěšnou hru Pokémon Go

Před třemi lety nastal obrovský boom při spuštění hry Pokémon Go s rozšířenou realitou. A tak se nejen v příštím roce očekává nárůst aplikací využívajících nejen AR, ale i virtuální realitu.

Právě tyto technologie budou hrát zásadní roli nejen při vývoji nových her, ale také v průmyslovém odvětví, v prodeji nemovitostí, ve zdravotnictví i maloobchodě. Co prodejci vymyslí, ještě není přesně jisté, ale brzy se o tom budete moci přesvědčit na vlastní oči.

Telefon jako peněženka

Aplikaci Apple Pay a novinku Androidu v podobě Peněženky Google asi není potřeba nějak víc představovat. Možnosti platit pomocí telefonu nebo chytrých hodinek se velmi brzy chytly i bankovní instituce.

Řada z nich tak má již nyní své vlastní aplikace, do kterých si nahrajete platební karty a můžete platit u obchodníků bez nutnosti vytahování peněženky. Jestli vaše banka dosud svou aplikaci nemá, můžete prozatím využít zmíněné Apple Pay nebo Peněženku Google, kam můžete nahrát karty různých bank.

Aplikace na vyžádání

Jak už samotný název napovídá, aplikace budou prostředníkem mezi uživatelem a poskytovatelem služeb různého druhu. Tyto placené aplikace pomohou ušetřit čas všem, kterým nebude vadit si za pohodlí zaplatit.

V praxi to bude vypadat tak, že si budete chtít dopřát něco konkrétního k jídlu, ale nebudete se moci na dané místo kvůli nedostatku času dostat. Aplikace vám pak umožní získat přesně to, co chcete.

A teď něco ke žhavým novinkám…

Přesto, že některé aplikace již existují, jejich boom se očekává až v příštím roce. Jiné dosud ke stažení nejsou a budete si na jejich instalaci muset počkat. Které by se vám mohly líbit?

  • Telegram. Oblíbili jste si WhatsApp nebo Viber či Messenger, ale chcete zkusit něco nového? Telegram je skvělou alternativou umožňující šifrování end-to-end. K dispozici jsou vám skupinové chaty, tvorba vlastních GIFů nebo úprava fotek pořízených přímo v aplikaci. Umí ale mnohem víc. Telegramoví roboti vám například pomohou vyhledat vhodné obrázky na základě již odeslaných klíčových slov.
  • Morecast. Nevyhovuje vám žádná z aplikací pro předpověď počasí? Morecast je appkoou, která vám ve vašem telefonu nesmí chybět. Kromě přesné předpovědi v ní najdete pokročilé grafy s podrobnými a přesnými informacemi, jako jsou tlak, vlhkost, oblačnost, srážky a další. Využít ji můžete kdekoli na světě, od předpovědi na čtyřiadvacet hodin až po vyhlídky na čtrnáct dní. K dispozici je ve více než dvaceti jazycích.
  • CamScanner. Hledáte skvělou aplikaci pro správu dokumentů? Jestli ještě studujete, přijde vám opravdu vhod. Pomocí ní si můžete naskenovat do telefonu vše, co máte pouze v papírové podobě, sdílet, synchronizovat a mít tak vše potřebné pořád po ruce. Skvěle se hodí také pro skenování účtenek, poznámek, pozvánek, vizitek a dalších věcí. Vše můžete snadno oříznout a uložit v různých formátech.
  • Hulu. Skvělou volbou pro všechny filmové maniaky, je Hulu. Díky ní můžete sledovat televizi nebo si procházet nejnovější online filmy a pořady včetně kanálů na vyžádání. Má opravdu bohatou streamovací knihovnu. Funguje navíc na celé řadě zařízení, ať už máte Android, iOS, Apple TV, zařízení Chromecast Google nebo prohlížeč Mac a PC.
  • Daily Yoga. Novinkou pro všechny milovníky jógy je Daily Yoga, aplikace určená pro každého – od začátečníků po pokročilé. Vybrat si můžete z celé řady profesionálních kurzů, cvičebních plánů jógy i pilates, jednotlivých ásán, meditačních kurzů a řady dalších. Najdete v ní přes pět set jógových pozic s podrobnými hlasovými pokyny, přes dvě stě lekcí jógy včetně HD videí a meditační i relaxační hudbu.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli