Kde by byl dnešní Hip-Hop bez producenta jménem Mike Will Made-It?


Když měla Beyoncé tu čest vystupovat na každoročním Superbowlu, což je pro Američany jedna z největších a nejnavštěvovanějších událostí roku, uvedla tisíce lidí na Levi’s Stadionu do varu díky své písni Formation, kterou produkoval Mike Will Made-It. Producent, jenž za poslední polovinu dekády spolupracoval s největšími ikonami Hip-Hopu a Popu. Od Gucci Manea až po Miley Cyrus.

Průkopník typického soundu dnešní Trap Music narozený jako Michael Len Williams II, dostal od svých rodičů životní šanci, když mu k Vánocům ještě jako teenagerovi pořídili jeho první sampler. Dělat beaty se tak pro něj po neúspěchu ve sportu stalo jeho životní náplní. Slogan “Mike will made it, Gucci Mane slade it,” je dnes znám nejspíš každému fanouškovi zmíněné Trap Music, k níž se Mike Will připojil již v roce 2011 právě díky Guwopovi. Největší “blow-up” ovšem přišel až v roce 2012, kdy svět slyšel Futurovu klasiku Turn On The Lights z desky Pluto 3D, která byla plná Mike Willových “rozbitých” synťáků a úderných bicích.

Od této doby až k dnešku spolupracoval s naprostou většinou hudebního průmyslu. Pomohl opět nakopnout Juicy Jayovu kariéru s hitem Bandz A Make Her Dance, to samé udělal při spolupráci se zpěvačkou Ciarou a jejím songem Body Party. Nelze zpochybnit ani Ace Hoodův největší hit s názvem Bugatti, který na mejdanech hraje do dnešních dnů. Pharrell Williams, Rihanna, Kanye West a spousta dalších hvězd se připojila k Mike Willovu produkčnímu credit listu, a bylo jen otázkou času, kdy se stane dalším hudebním géniem, který bude vydávat pod svým labelem a navíc pod něj upisovat další umělce.

Ano, na mysli máme label Ear Drummers. Jeho skvělé ucho se smyslem pro hit vytvořilo instantní úspěch ve složení jeho vibrujících 808’s a “falešně hrajícího” piana společně s bratrskou dvojicí Rae Sremmurd. Ti se objevili tak nějak ze dne na den, a tak rychle jak je Mike Will vzal pod svá křídla, tak rychle jejich zvuk doslova ovládl svět. Jejich debut s názvem SremmLife se umístil na třetím místě nejlepších alb roku 2015.

Hannah Montana nebo-li Miley Cyrus – hvězda dětských srdcí z Disney Channel se stala spíše twerkující párty hvězdou. Zejména díky dosti výstižným singlům 23We Can’t Stop, jenž taktéž pochází z Mike Willovy dílny. A to jak po stránce produkční, tak lyrické, jelikož pomáhal Miley skládat text. Ta si ho sice psala sama, ale hlavně kvůli Mike Willovi, který s ní chtěl spolupracovat už delší dobu, ale nestál o výtvor žádného skladatele, co nerozumí její mentalitě a stylu. A tak jí pomohl napsat vlastní text.

Hitů má Mike Will na svém kontě skutečně hodně a hezkých pár let se mu za ně dostává také slušného uznání. Jako například tento rok, kdy se podílel na desce samotného Kendricka Lamara. Pilotní singl HUMBLE., jenž měl původně vyjít na Mikeově desce Ransom 2, se osvědčil jako Kendrickův největší hit jeho dosavadní kariéry, hned vedle DNA., jenž je opět s Mike Willovou produkcí jeho hned druhým největším hitem. Takže co se týče otázky “Jak moc je Mike Will Made-It důležitý pro dnešní Hip-Hop?” – odpověď bychom shrnuli do slova “nepostradatelný”.

foto: facebook.com


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí