Gucci čelí obvinění z rasismu


Rasismus je stále jedním z nejpalčivějších problémů společnosti a určitě jej nelze brát na lehkou váhu. Na druhou stranu je ale zarážející, jak často se i velké světové značky mohou dostat do problémů a čelí podobným obviněním.

Loni to byl například módní řetězec H&M nebo Dolce & Gabbana. Nyní je ale překvapení o to větší; podobným nařčením čelí značka Gucci, miláček rapperů a světových hvězd první velikosti.

Vysmívání?

Problém způsobil vlněný svetr s oversized límcem, jehož design připomínal černošský make-up, který byl používán na zaščátku minulého století divadelníky při zesměšňování černošské kultury. Značka se okamžitě omluvila a předmět stáhla jak ze svého internetového obchodu, tak i kamenných prodejen.

Gucci versus rasismus
Foto: Instagram

Oheň už byl ale na střeše. Mnoho Afroameričanů nyní značce nemůže přijít na jméno a třeba takový Soulja Boy, rapper, kterého jsme v posledních týdnech mohli vidět v jedné čelence Gucci za druhou, prohlásil, že od teď na něm nic takového už neuvidíme. Jsme zvědavi, jestli se značce podaří tento požár emocí uhasit.

View this post on Instagram

@gucci

A post shared by Soulja Boy “Draco” 💲🔌🔫 (@souljaboy) on

Co si myslíte vy o takových nařčeních? Je to přes čáru, nebo vám to taky vadí?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli