Olympijská Eva Samková vyhrála longboardcross Red Bull Feel The Wheel


Kdo jiný, než Eva Samková? Vítězka ze snowboardcrossu na olympiádě v Soči neměla konkurenci na longboardovém závodě Red Bull Feel The Wheel. Podobně jako ve své zimní disciplíně se musela i zde probojovat do finále přes několik rozjížděk. Zatímco ženy na boulích bikrosové dráhy soupeřily ve čtveřicích, v mužské kategorii proti sobě nastoupilo rovnou šest jezdců. Stylem start-cíl každé své rozjížďce kraloval loňský vítěz Nicola Nührig. Longboardový terminátor ze Salzburgu potvrdil svou suverenitu i ve velkém finále, které vyhrál před domácím závodníkem a pořadatelem celé akce Michalem Marošim

Red Bull Feel The Wheel

Red Bull Feel The Wheel je nový formát závodu, který se letos konal teprve podruhé. Na start se postavilo skoro dvě stě longboardistů. Už během pátečního tréninku se ukázalo, že to nebude jednoduchý boj. Téměř 400 metrů dlouhá trať s více než čtyřiceti hupy představovala velké sousto pro většinu účastníků. Po každém kole přibývalo těch, co museli vyhledat pomoc zdravotníků kvůli odřeninám a naraženinám. Kdo se chtěl dostat do cíle co nejrychleji, musel dokonale zvládnout pumpování v kolenou, takže mnohým už ke konci nezbývaly síly. Pořadatele věřili, že se nepotvrdí děsivé předpovědi, které strašily dešťem. Všechno dobře dopadlo a velkému longboardovému klání přišly fandit stovky diváků. Podívat se přijeli i český olympijský kajakář Vávra Hradílek, čerstvý mistr Evropy Martin Fuksa, nebo skikrosař Tomáš Kraus.

„Když jsem včera přijela, vůbec jsem si neuměla představit, že by se mi mohlo dařit. Není to můj sport, ale každou jízdou jsem získala na sebedůvěře a začala jsem se zlepšovat,” řekla nejrychlejší longboardistka Eva Samková. „A co příští rok? Samozřejmě mi to nedá a budu chtít titul obhájit”, smála se.

Eva Samková - Red Bull Feel The Wheel

Štěstím zářil i rakouský jezdec Nicola Nührig, který se do Česka často a rád vrací. „Je to jako surfing, člověk si musí vychytat zatáčky, to je klíč k úspěchu”, řekl nepřemožitelný jezdec, který se věnuje všem možným disciplínám jízdy na skate i longboardu. „Příští rok přijedu zas, to si pište”, vzkazuje všem, kdo už se teď těší na Red Bull Feel The Wheel číslo tři.

Více ze závodu včetně videa naleznete na www.redbull.cz/feelthewheel


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO