Alpy v létě: 3 tipy na nevšední zážitky


Alpy

Máte spoustu úžasných momentů z dovolené, ale pořád máte pocit, že vám něco chybí? Léto ještě zdaleka nekončí, a tak máte ještě spoustu času se oddat některé z netradičních aktivit, která bude korunovat nezapomenutelné zážitky letošních prázdnin. Nemusíte ale hledat sami. Vybrali jsme pro vás tři skvělé tipy. Sjeďte divokou řeku Soču, projeďte se na nejdelší bobové dráze na světě nebo se oddejte ranní józe na vrcholcích hor!

Cvičte jógu ve 3000 m.n.m.

Pokud se vám nedaří doma vstát brzo ráno, abyste si zacvičili, instruktorka Laura vás v Livignu z postele zaručeně dostane. Vydejte se s ní za rozbřesku lanovkou na horní stanici Carosello 3000 a pak pěšky k Madononu, jednomu z nejkrásnějších panoramatických bodů v celém Livignu. Během meditativní vycházky se párkrát zastavíte, abyste si protáhli tělo při Asana józe, a na vrcholu u sochy Madonon se zahřejete teplým čajem z lokálních bylinek. K běžnému jogínskému úboru si však nezapomeňte vzít něco teplého na sebe, vysoko v horách je přece jenom dost chladno i v létě. V ceně ranní výpravy je na cestě zpátky i dopolední brunch v restauraci Carosello 3000. Rezervujte si místo na www.carosello3000.com.

Zkroťte divokou Soču

Slovinská řeka Soča u města Bovec je mezi kanoisty a raftisty pojmem. Křišťálově čistá blankytná voda proudící staletímy vyhloubeným kaňonem vábí všechny, kdo mají k vodním sportům blízko. Nemusíte být ale ani zkušenými vodáky, abyste si adrenalinovou jízdu pořádně užili. Místní průvodci vás bezpečně provedou všemi z hladiny vystupujícími skalisky, zatáčkami, hlubokými lagunami i zpěněnými peřejemi. Místní agentura dokáže připravit program šitý na míru jak rodinám s dětmi, tak odvážlivcům, kteří rádi překračují své hranice. Více info na www.hydromania.si.

Rozevlajte vlasy na bobové dráze v Imstu

Jestli máte rádi rychlou jízdu a nečekané zvraty, nejdelší bobová dráha na světě Alpine Coaster v rakouském Imstu vás naprosto uchvátí. Na start ve výšce 1500 metrů můžete buď dojít příjemnou procházkou, nebo se nechat vyvézt lanovkou. Na cestě dolů vás pak čeká 3,5 kilometru po kolejích plných ostrých zákrut, vln a skoků, při nichž se dostanete až do výšky 10 metrů nad zemí. A pokud budete stíhat sledovat, i co se děje kolem vás, určitě se pokocháte krásným a malebným okolím. Jakmile dorazíte dolů, zaručujeme vám, že budete chtít tuhle jízdu zažít znovu. Ceník a další informace najdete na www.imst.at.

Máte vybráno?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí