Pražský rider Pain právě vydal své Nezajímá EP. Co všechno nám o něm prozradil?

Pražskej rider Pain aka Malej Zmrd na sebe v posledních měsících upoutal poměrně velkou pozornost. Především pak dvěma nejnovějšími videoklipy a připravovaným EP s názvem Nezajímá. To je nyní čerstvě venku a Pain nám nejen k němu pověděl více v aktuálním rozhovoru. Kdo se na něm objevil a co se chystá do budoucna? Čti v následujících řádcích.

__

Čau Paine. Tak se nám na začátek trochu představ – pro lidi, kterým tvoje jméno třeba ještě vůbec nic neříká…

Čau, jsem Malej Zmrd z Prahy, je mi 21 let, moje crew je DOTS a děláme co nás baví. That’s all…

Na scéně se pohybuješ už delší dobu, ale až v roce 2016 si na sebe strhnul větší pozornost. Jak dlouho vlastně rapuješ? Když budeme počítat i prapůvodní pokusy…

První track jsem nahrál myslím v roce 2012, kdy jsem v podstatě napsal i svůj první text.

Tvá tvorba by podle mě šla definovat, minimálně z několika aspektů, jako grime music. Bereš to tak i ty sám? Cejtíš se jako součást grime scény? Jakým směrem podle tebe jde grime v Čechách? 

Grime poslouchám každej den, už několik let a nic mě nebaví víc, takže je jasný, že se to na mojí hudbě bude hodně odrážet. Do teď tady bylo jenom pár jmen jako Smack, kterýho mimochodem hrozně cenim za to, co dělá pro věc, pak Rook, Plastic Riderz plus další dvě, tři jména. Začíná to dělat víc lidí, což je jedině dobře. Určitě se to vyvíjí dobrým směrem.

Věnuješ se taky tvorbě beatů, což znamená, že si vystačíš víceméně sám. Je to tím, že tě nikdo z lokálních vod příliš nebaví, nebo protože si díky svým producentským skills můžeš udělat všechno hezky podle sebe a to ti vyhovuje? 

Spíš to je tak, že než jsem napsal svůj první text, hrabal jsem se ve všech možnejch programech na dělaní hudby, čímž to vlastně všechno začalo. Není to tak, že by mě tady nikdo nebavil, ale spíš nejsem takovej ten typ, že bych někomu lízal prdel a psal, že chci beaty. Ne, nejsem takovej. Samozřejmě je tu pár lidí, s kterejma bych určitě rád spolupracoval, ale radši bych je potkal někde osobně, než abych jim napsal, koupil od nich beat a pak toho člověka poznám a zjistim, že to je arogantní idiot a ještě jsem mu dal prachy za beat. Nechci dělat s lidma, který neznám osobně. Výjimkou je zahraničí.

Na začátku roku jsi vydal track „Každej kdo mě zná ví“, ke kterýmu jsi zvolil řekněme „trapovou“ produkci. Baví tě i trap a old school beaty, nebo chceš ve svojí tvorbě pokračovat především co se týče grime music? 

Jo, určitě mě takový věci bavěj. Proto jsem takovej track taky udělal, poněvadž jsem měl období, kdy jsem na takovejch věcech dost ulítával. Určitě se ale chci víc věnovat grime music. Nebude to teda vyloženě jen grime music, ale rozhodně nebudu směřovat někam do trapu a dělat takový věci pravidelně. Pouze výjimečně, ale nevadí mi to. Nemám proti tomu nic a baví mě to stejně jako třeba old school věci.

Právě jsi vydal EP s názvem Nezajímá. Jak bys nám ho blíže představil? 

Jsou tam celkem čtyři nový věci. Veškerou produkci mi dělal Kletis a jako jedinej host tam je Batrs od nás z DOTS. Celý EPčko jsem nahrával v Rooftop studiu.

A co další videoklipy ve spolupráci s Holub Videos? Chystá se něco?

Něco plánujeme, v budoucnu určitě něco bude. Holub je šikovnej mladej kluk a spolupracuje se mi s nim skvěle. I když mám pořád nějakej problém a kecy. (smích) Určitě se mu ozvěte, jestli budete chtít vizuál za pěknou cenu.

Kromě pilotního videosinglu „Nezajímá“ si také vydal track #cositorek s Pemanem. Můžeme očekávat společný release v příštím roce? 

Stoprocentě. Chystáme další společný věci. Vlastně jsme teďka založili společnej kanál, na kterej budeme nahazovat různý freestyle videa z ulice nebo ze studia + naše společný tracky i produkce. Peman je král!

Baví tě někdo z českých a slovenských interpretů? 

Jo jasně. V první řadě mě baví naše crew DOTS, pak FTH z východu, Joshua, Rook, Smack, bavěj mě Gambrz Reprs, poslechnu si Rytmuse… A producenti jako Dryman, Chik, WBWOY, Kletis, Shadow Drop. Nebo právě Peman (FTH) dělá nejvíc skvělý beaty. Trust! Pak třeba ještě Infinity z Modřan a to je asi všechno, na co si vzpomenu.

A co naopak rotuje momentálně ve tvém hudebním přehrávači ze zahraničí? Snažíš se sledovat příliv nové hudby pravidelně? 

Jo, sleduju to dost. Hodně mě bavěj mladý newcomers z Anglie. Tak třeba AJ Tracey, Novelist, Uncle Mez nebo Elf Kid. Bavěj mě už několik let v kuse Newham Generals. Já nevim, je toho fakt hrozně moc.

Nejoblíbenější film, jenž bys vypíchnul? Novinky i starší klasiky. 

Klub rváčů a Kokain.

Chtěl bys bydlet jinde než v Praze? 

V Český republice určitě ne. V zahraničí vlastně kdekoliv, kde bych si vydělával slušný peníze. Třeba Anglie nebo Nový Zéland.

Za co bys nejrychleji utratil jeden milion korun a jak dlouho by ti to asi trvalo? 

Jako kdybych „vyhrál“ milion a mohl si ho nechat, snažil bych se ho nějak rozumně rozmnožit. Kdybych ho ale musel hned utratit, tak bych se s někým poradil a určitě hned postavil studio. Nebo bych si předplatil studio tak na dvě, tři alba a zbytek bych procestoval.

Nejsilnější kulturní zážitek v poslední době? 

Asi naše poslední společná show, která proběhla minulou sobotu v Chapeau Rouge. Dorazil i Rook, dorazili FTH, bylo nás celkem asi patnáct MCs na stagei. Skvělej zážitek.

Kdy a kde tě budou moci tví fanoušci v nejbližší době vidět živě?

Příští rok bude určitě spousta shows v Praze, ale nejbližší a asi poslední koncert za tenhle rok se uskuteční 17. prosince v Náchodě, v klubu Bazzen.

Chtěl bych poděkovat všem, co poslouchají mojí hudbu, všem co sledujou DOTS a díky Bangeru za rozhovor. Kupuj Nezajímá EP a sleduj mojí stránku PainDOTS na Facebooku, kam nahazuju veškerý info o mojí tvorbě.

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě