Pražská pop-rocková skupina Eddie Stoilow letos slaví dvacet let na scéně. K tomuto významnému jubileu sobě i fanouškům nadělí nový český singl. Poprvé ho představí v úterý 17. října na narozeninovém koncertě v pražském Lucerna Music Baru. Při této speciální příležitosti frontmana Honzu Žampu na pódiu doprovodí většina původních členů kapely, kteří stáli po jeho boku spoustu let. Společně zahrají lety ověřené hitovky i novější songy z připravovaného alba. Fanoušci se můžou těšit také na spoustu hostů v roli gratulantů a různá další překvapení.

Eddie Stoilow vznikli v roce 2003. Stihli vydat čtyři studiová alba, poslední Jupiter vyšlo v roce 2016. Mezi jejich nejúspěšnější písničky patří hity Baby, Frozen a singl With You, se kterým se skupina v roce 2018 dostala až na úplný vrchol českého přehledu nejhranějších skladeb v rádiích. V roce 2019 odjeli evropské turné s kapelou The Rasmus.

V letošním roce slaví dvacet let na scéně. „Pořád nemůžu uvěřit tomu, že hrajeme už dvacet let. Bylo to nejen moc hezké období plné zážitků, cestování, zkušeností, ale i obrovská hudební a životní škola. Ke dvacátinám nám přeji především minimálně dalších dvacet let koncertování. S pokorou děkujeme fanouškům za to, že bylo a je pro koho hrát a díky tomu žít život, jaký jsme si přáli,“ shrnuje dvacetiletou éru frontman Eddie Stoilow Honza Žampa.

Další období chtějí Eddie Stoilow odstartovat singlem v češtině, které se doposud celkem úspěšně vyhýbali. „Zpívám dvacet let anglicky především z toho důvodu, že jsem vyrůstal v zahraničí. Kolegové z branže mě často nabádali, ať udělám singl v češtině. Nebyl na to ale správný čas. Ten nastal až nyní. Je to pro mě nové, ale myslím, že si to sedlo. Baví mě, že s češtinou mizí jazyková bariéra. Aktuálně začínáme pracovat i na dalším českém songu. Jsem moc zvědavý, jaká bude odezva,“ říká Honza.

Foto: archiv kapely

Nový český singl s názvem „Nejdál“ bude mít slavnostní premiéru v úterý 17. října v rámci narozeninového koncertu v pražském Lucerna Music Baru, kde ho Honza Žampa zazpívá za doprovodu kapely, která vystoupí v dobře známé lety ověřené sestavě. Kromě něj zazní samozřejmě také největší hity Eddie Stoilow i další ochutnávky z připravované nové desky, na které kapela pracuje v kolaboraci s novým právoplatným členem Ondřejem Jančovičem, známým pod pseudonymem DJ Dafonic. „Už teď se koncertu nemůžeme dočkat. Lucerna Music Bar je naše pražská modla. Vždy to tam má svoje typické kouzlo a energii. Po našem boku se objeví i pár hostů, které zatím nebudeme prozrazovat. Věřím, že si dvacátiny skvěle užijeme my i fanoušci, na které se neskutečně těšíme,“ uzavírá Honza Žampa.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli