Vzácný Mercedes-Maybach G650 se dostane příští měsíc do dražby

Před několika týdny představila automobilka Mercedes-Benz koncept modelu Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet, který však rozhodně není poslední zprávou okolo „dílny“ Maybach. Momentálně se totiž do světa dostala informace, že jeden z nejvzácnějších modelů, konkrétně Mercedes-Maybach G650 Landaulet, kterého je vyrobeno pouze 99 kusů (všechny prodány), půjde díky společnosti Bonhams 6. října do aukční síně.

Mercedes-Maybach G650 Landaulet ukrývá pod kapotou motor AMG V12 biturbo, jenž poskytuje výkon neskutečných 630 koní. Ovšem motorizace je až druhořadá, jelikož jde především o interiér a luxus, díky nemuž se G650 zařazuje mezi nejluxusnější SUV světa.

Bonhams očekávají, že se vůz vydraží za částku větší než byla jeho katalogová cena 630 tisíc euro. Navíc veškerý vydražený výdělek půjde do charitativní společnosti Laureus Sports For Good.

foto: luxurylaunches.com

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě