Mladí talenti hošty a Kayl: "Jsme dvě bytůstky z jinejch sfér bytí"

Ti z vás, kteří sledují mladou českou scénu, už určitě slyšeli o barevném šílenství s přezdívkou hošty. Jeho vůbec první track už nasbíral úctyhodných 39 tisíc zhlédnutí, přičemž od té doby stihnul vydat mixtape, další klipy a také odehrát několik desítek shows. Jednu z nich si dokonce střihnul na letošním Highjumpu. Před nedávnem se spojil s dalším talentem jménem Kayl, aby začali pracovat na EP Láčoland, ke kterému zatím představili pouze intro v podobě tracku NITRO: STARtujem a nově i videoklip Cocayl & Hoštyum. Podrobnosti vám poví samotní autoři v rozhovoru níže:

Čau kluci, jak jsme si mohli všimnout na začátku klipu, je k němu vymyšlen celý příběh, mohli byste nám ho trochu přiblížit?

h: V zásadě jde o to, že jsme dvě bytůstky z jinejch sfér bytí, kde je všechno blažený, přenádherný, láčový a tak dále. A rozhodli jsme se navštívit tuhle planetu, kde je tolik věcí na hovno, abychom tu rozdávali naše rádoby vědění a radost. V tracku popisujeme, co naše návštěva způsobuje pozemšťanům.

K: A vlastně i všem živočichům na Zemi. Trochu jsem si na tomhle projektu oblíbil punchlines se zvířaty – to, že v ZOO sjíždíme losa, je teprve decentní začátek. Jo, ještě bych jen doplnil, že stavy z C&H se šíří vzduchem a to nejlépe skrz zvukový vlny, proto určitě doraž na show, kde se sjedeš do podstatně epesnějších mrdeček než za displayem.

Celý klip působí propracovaně – takřka ke každému punchlinu tu máme scénku. Bylo natáčení náročné? Povězte nám nějaké perličky.

K: Popravdě by se to dalo zvládnout snadněji a asi i rychleji, ale to bychom nebyli my. Napsanej scénář sme měli docela nahned, jenže každá část klipu byla nový blejznovství. Spousta záběrů vyžadovala specifický prostředí, rekvizity, nebo herce (feláky), což bylo jak organizačně, tak časově dost náročný. Celá věc vznikala cca čtrvt roku a řek bych, že jsme pofelili tak 15 natáčecích dnů. Ale ne vždy se jen točilo, znáš to. A perličky si asi necháme na jindy. Stejně by asi nikdo neuvěřil, haha.

h: Součástí natáčení bylo i ranec smůliček a štěstíček. Plno domluvenejch věcí se muselo na poslední chvíli odvolat a jindy se nám nepochopitelnejma náhodama podařilo získat přeflausený záběry. Jako třeba když nejvíc na random jel kněz pro něco do (bohužel už zavřenýho) kostela – zrovna když jsme tam měli domluvený srazy s felas na záběry a pustil nás bočním vchodem. Nechal nás tam flexit asi hodinku. Velkej s/o pro něj!

Chystáte společné EP Láčoland. Vysvětlete nám prosím název a dejte alespoň ochutnávku toho, na co se můžeme těšit.

K: V době, kdy nám název EP lámal hlavu, jsem si lehce ujížděl na slově „láčovej“. A první banger, kterej jsme s hoštym společně spáchali, byl Wonderland. Takže se to nějak spojilo a je z toho Láčoland. Jinak vlastně nápad na celý společný EP vznikl během výletu, na kterym jsme vymýšleli scénář ke C&H – byl to heavy day.

h: Těšit se můžete na trip do blaženýho světa fantazie, kde zavítáme například na priváty Adama a Evy v Rajský zahradě nebo přímo doprostřed planety na posvátnej drop zvanej holodrop, po kterym se votřese celej vesmír euforií. Připravte se na to, že je to dost náročný a pro hlubší pochopení bude potřeba lehká studie lyrics. Možná se objeví i nějaký exkluzivní feats.

O produkci obou vydaných tracků se postaral Scorn. Budete mít na EP i nějaké jiné producenty?

h: Scorn skládá skvosty a zasloužil si velkej podíl na soundu celýho projektu. Až na beat od Trash Prince, prasárny ode mě a jedný jeho společný věci s Hepexem, jsou všechny beatečky čistě jeho work.

K: Je to prostě baller, sesíláme s/o.

Plánujete k EP vydat i merch a uspořádat nějaké společné shows?

h: Samozřejmě! Bude křest, shows i merch! Možná uděláme i vyhalděný plakáty, který si budou lidi moct pomazlit na zeď do pokojíčku.

K: Raaaaaaa, merch bude hrozně vymazlenej a křest leden?! Bůh ví.

Dočkáme se k EP ještě nějakých dalších videoklipů?

K: Poslední klip k EP to rozhodně není. Minimálně ještě jeden visual nahecíme a to k tracku holoDROP, kterej už zmínil hošty. Myslim, že je opravdu na co se těšit, protože storka o tom, jak putujeme do středu planety Láčoland je těžce sick a navíc to je i vcelku deepshit pro fajnšmekry, což dohromady podle mě dost funguje. Podmaz týhle věci si vzali na starost Scorn a Hepex a prozradil bych jen to, že Hepex se pohybuje převážně v dubstepových sférách hudby. Takže energie už je víc než jasná, ne?

h: Ultrajasná.

Raise the flag//Life is Porno//Ultravagant
architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě