Conor McGregor to dokázal! Jako první v historii má pásy z dvou váhových kategorií UFC

V noci ze včerejška na dnešek seděli přikováni k televizním obrazovkám všichni fanoušci MMA. Důvod byl prostý, UFC poprvé zavítalo do New Yorku a představilo nejnabitější událost, jakou jsme kdy měli možnost vidět. UFC 205 se pochlubilo třemi titulovými zápasy, přičemž byl jeden velmi speciální.

Důvod byl prostý. Conor McGregor se jakožto vyzývatel udal s Eddiem Alvarezem o pás v lehké váhové kategorii. Conor má ale už také pás z pérové váhy, tudíž měl možnost se zapsat do historie jakožto první bojovník, který kdy držel zároveň dva šampiónské pásy z různých váhových kategorií.

Jak už tušíte z nadpisu, Conorovi se to povedlo! Zápasu předcházela spousta slovních přestřelek, ve kterých byl Conor hodně aktivní, ale kupodivu nezaostával ani Eddie Alvarez. Zpočátku to vypadalo, že se vyhecovat nenechá a zůstane chladným. S postupem času se mu ale Conor začal dostávat do hlavy (nechyběly ani narážky na jeho rodinu) a Eddie byl ze všeho velice podrážděný. Přesně to byl Conorův plán, aby Eddie do zápasu nenastoupil s čistou hlavou.

Fotka zveřejněná uživatelem ufc (@ufc),

 

Jako první vystoupil z útrob Madison Square Garden seběvědomým krokem Conor McGregor. Fanoušci, mezi kterými nechyběla Madonna, nebo třeba Zack Efron, byli k nevytržení. Skandovali, mávali irskými vlajkami a hlasitě zpívali. Jako druhý nastupoval Eddie Alvarez. Stejně jako na předchozích tiskových konferencích ho fanoušci přivítali pískotem. To mu na sebevědomí před zápasem nemohlo moc přidat.

Legendární hlasatel Bruce Buffer představil oba protagonisty a mohlo se jít na věc. Od začátku byl celý zápas v režii Conora McGregora. Počínal si velmi sebevědomě a chladnokrevně. Ubránil několik pokusů Eddieho o takedown a všechno oplácel rychlými a přesnými údery. Hned v prvním kole dokonce dokázal poslat Eddieho svou tvrdou levačku k zemi, a to rovnou dvakrát. Eddie sice knockdowny v prvním kole přežil, ale viditelně na něm zanechaly hodně škody.

Druhé kolo bylo od začátku také v režii v Conora a netrvalo dlouho a Eddie byl opět po tvrdé levačce na zemi. Ta pro něj už byla konečná a rozhodčí zápas ukončil. Ir tak dokázal to, co nikdo před ním ne. Aktuálně drží dva titulové pásy. Když dostal do ruky mikrofon, neodpustil si poznámku všem pochybovačům a hlavně Eddiemu: „I’d like to apologise… to absolutely nobody“ (Eddie po něm chtěl omluvu poté, co mluvil Conor o jeho rodině).

foto: si.com

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě