Dostála debutová deska od Pil Cho svému názvu?

Pil Cho debutová deska je v československých vodách něčím velmi ojedinělým. Ale proč tento aspekt vlastně vztahovat jen na samotnou desku, když značnou unikátností trpí (v dobrém slova smyslu) i samotný autor. Pro běžného posluchače se objevil prakticky odnikud, okamžitě přitom rozvířil dění na scéně a jeho singly si od začátku získávají velmi pozoruhodná čísla na poli zhlédnutí. Každý z nás možná čekal něco trochu jiného. Možná mixtape, který předznamená samotnou desku, možná tohle, možná tamto.

Pil si je ale vědom své fanouškovské základny i vybroušených skills. Rozhodně se nechystám říct, že se jedná jen o čistou kalkulaci, ale někdo, kdo dokáže z předprodeje dát fakticky pryč dost na zlatou desku, opravdu nemá zapotřebí dávat nějaké před-releasy. Deska je tady. Jmenuje se příznačně HYPE, ale to už všichni pár týdnů víme. Setkal jsem se s názory, že asi ani nebude moci být tak dobrá, jak se očekává, protože všichni dobře víme, jak to s těmihle velmi vyHYPEovanými projekty je. Ale deska má bangery; a to dost velké a zásadní.

Začneme u produkcí. Jsou tady očekávaní hráči jako Special Beatz nebo Conspiracy Flat, dále třeba Konex, NobodyListen nebo Abe. Podkladová stránka věci je zvládnuta na výbornou. Mile mě překvapil zvlášť Abe v Teriyaki, který do amerického jednoduššího zvuku dokázal přidat sakra hudební linku. Exceloval i Konex, jehož instrumentál pro bombu Dekadentný je opravdovým skvostem.

Vokální stranka je z mého pohledu přesně taková, jakou jsem ji i očekával. Hostovačky od Separa nebo Laris Diam jsme měli možnost slyšet již před samotným vydáním. Dobrou práci odvedli i další hosté na featuringu – Vladimir 518 nebo Majk Spirit mají hru prostě v malíku. Velmi mile pak překvapil také youngsta Fobia Kid, který dal svou životní sloku. Výběr hostů opět na jedničku.

Témata byla asi všem jasná. Alkohol, narkotika, ženy. Prostě rapový život v nejsyrovější podobě. Pil Cho práci s hlasem musíte buď milovat, nebo nenávidět. A věřím tomu, že první zmíněná možnost je rozhodně snáze proveditelná. Punchlines, wordplay i momenty překvapení, to vše umělec jeho ražení zvládá. A my se můžeme jen těšit na budoucí projekty.

  • 8,5/10

pilc-hdr-hype-ytb

foto: facebook.com/pilctop

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě