A-F-R-O: "Zkrátka a dobře nejsem fanoušek bullshitu. Zajímá mě jen můj iPod a muzika na vinylu."

Dnes, 14. listopadu vystoupí v pražském Lucerna Music Baru dvojice A-F-R-O a Marco Polo. Dnešní Lucerna je součástí A-F-R-O POLO Tour, během které má tato dvojice v plánu projet velkou část Evropy. Můžeme se tedy dozajista těšit na pořádnou show, ověřenou například už z Hip Hop Kempu!

My jsme si pro vás připravili krátký rozhovor, v němž se A-F-R-O rozpovídal nejen o hudbě, kterou rád poslouchá. Pokud vás tedy zajímá, co najdete v jeho iPodu, či jaký je jeho názor na aktuální dění na manistreamové scéně, tak určitě pokračujte ve čtení.

Jako umělec jsi hodně mladý, ale tvoje rapové skills jsou již nyní opravdu úctyhodné. Kdy sis poprvé uvědomil, že chceš být právě MC, a jak dlouho na své věci pracuješ?

Když mi bylo asi 9 let, slyšel jsem Rakimovu věc Microphone Fiend. Právě tehdy jsem se automaticky zamiloval do hip hopu. První texty jsem začal psát o něco později, asi když mi bylo 12.

Jsi poměrně hluboce zakořeněn v oldschoolových rytmech. Zajímalo by mě, kdo jsou tvoji nejoblíbenější interpreti a která alba podle tebe měla největší dopad na tvou kariéru?

Moji nejoblíbenější emcees a lidé, kteří na mě měli největší vliv jsou jednoznačně R.A. the Rugged Man, Sean P, MF DOOM, Pharoahe Monch, GZA, Kool G Rap, Big Daddy Kane, Guru a KRS-One. Pokud jde o LPčka, vedou zde Liquid Swords od GZA, Moment of Truth od Gang Starr, věc Mecca & Soul Brother od Pete Rocka a CL Smooth, Madvillainy od Madvillain (MF DOOM & Madlib) a samozřejmě tuna věcí, na které jsem teď zapomněl.

Můžeš vůbec vystát dnešní rapový mainstream? Co si myslíš třeba o takovém autotunu nebo o tzv. „mumbling rappers“ (mumlajících rapperech)?

Ne, samozřejmě se mi nelíbí nic ze jmenovaných nesmyslů, haha. Nejsem zkrátka a dobře fanoušek bullshitu. Zajímá mě jen můj iPod a muzika na vinylu.

Jsi posluchač rapu na plný úvazek, nebo si občas rád zabrousíš i do jiných žánrů?

Miluju všechny druhy hudby. Od Sam Cookea k James Brownovi přes John Coltranea, Johnny Cashe až k Jaheimovi… Miluju veškerou muziku, která zní skvěle v mých uších. Haha.

Pokud jde o Českou republiku, naposled jsi na Hip Hop Kempu oslovil poměrně početné publikum. Co všechno víš o naší zemi?

Tam jsem si to zamiloval. Upřímně říkám, že toho o České republice moc nevím. Ale rozhodně se rád něco dozvím o vaší historii!

Jak se těšíš na svou show v Praze?

Udělám jednoduše pořádnou show, kvůli které tam míří. To jsem já.

Jaký máš pohled na další elementy hip hopové kultury? Zajímáš se třeba o tenisky?

Haha, jsem doslova úplně nejhorší možný člověk, kterého se můžeš ptát na věci kolem oblečení. Ale na druhou stranu jsem vždy žral, jaké OGs v dřívějších dobách nosili bundy a sneakers. Froooooo!

afropolo

zdroj: facebook

architektura auta bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy zdravě