Vrtulníkové taxi? Už brzy!


Britská luxusní automobilka rozmazluje zámožné milovníky limuzín už od roku 1904, tentokrát se ovšem tato společnost rozhodla vydat za hranice pozemní dopravy. Stejně jako Uber nebo Airbus pracují i v Rolls-Royce na vlastním projektu vzdušného taxi.

Už brzy

Koncept EVTOL (Electric Vertical Take Off and Landing) by měl najednou přepravit pět cestujících s dosahem až 250 mil za hodinu. Představa vzdušného taxi je v současnosti pro veřejnost asi nejzajímavější, možnosti jsou ale přece jen rozmanitější. Doprava nákladu nebo všelijaké vojenské účely připadají v úvahu rovněž.

Všechno je to zatím jen koncept, vedení společnosti se ale nechalo slyšet, že technologie potřebné k rozjetí projektu jsou už na světě. Brzy by se tedy mohly objevit první prototypy.

Foto: Rolls-Royce

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO