Čím zaujmou nové vymazlené elektroskejty od Boosted?


Ambiciózní výrobce elektrických longboardů ze slunné Kalifornie Boosted před pár dny rozšířil nabídku o nové, velice zajímavé kousky. Do portfolia zařazuje čtyři nová, designově vyladěná prkna včetně dvou menších variant Boosted Mini připomínající klasické skateboardy / pennyboardy. Cena toho nejlevnější startuje na přijatelných 825 dolarech a lze si jej objednat i do Česka.

Pokud přijde řeč na elektrické longboardy, většině se patrně vybaví značka Boosted. Tým z kalifornského Mountain View již sedmým rokem tento brand buduje na základech kvalitních prken, jež boří mýty o tom, že se na skejtech musí odrážet nohou. První produkt byl uveden na trh v roce 2014, dva roky poté, co oslnil na crowdfundingové platformě Kickstarter přes tisíc lidí, kteří jej podpořili téměř půl milionem dolarů. S tímto úspěchem se Boosted na trhu uchytil a postupně odhaluje další modely. Jako například teď.

Do čtveřice všeho elektrického

Boosted uvedl do prodeje rovnou čtyři nové modely pod označením Mini S, Mini X, Plus a Stealth. Jak název prvních dvou zmíněných napovídá, jedná se o zmenšené varianty, které připomínají spíše tradiční skateboard než longboard. To však může být zásadní parametr pro všechny, kteří si elektrické přibližovadlo 21. století chtějí koupit, ale nemají v plánu se tahat s příliš dlouhým a neskladným prknem.

Foto: BoostedBoards.com

Modely Mini S a Mini X jsou s délkou 75 centimetrů a váhou okolo sedmi kilogramů totožné, nicméně změny nastávají ve výkonu a barevné kombinaci. „Slabší“ verze Mini S slibuje jezdcům až 11kilometrový dojezd na jedno nabití, přičemž mohou dosáhnout maximální rychlosti okolo 29 kilometrů za hodinu. Varianta s přídavkem X míří na o něco náročnější klientelu, kterou si chce získat dvojnásobným dojezdem a maximálkou okolo 32 km/h. Rychlost je – stejně jako u původních generací – možné regulovat dálkovým ovladačem, se kterým lze nastavovat tři jízdní módy.

Co se týče barev, Mini S dodržuje tradici s černým prknem a oranžovými, 80milimetrovými custom-made kolečky, zatímco Mini X sází na kompletně tmavý look symbolizovaný šedými kolečky. A rozdíl se vztahuje i k cenám, kdy „S“ vychází na 825 dolarů (cca 20 600 korun včetně DPH) a „X“ na 1 099 dolarů (cca 26 800 korun včetně DPH). Doručení v rozmezí deseti až čtrnácti týdnů.

Foto: BoostedBoards.com

Boosted inovuje i své dlouhány

Startup pod vedením Jeffa Russakowa podnikl změny i na straně svých longboardů. Světu představil inovované modely Plus a Stealth, které se stejně jako u jejich menších sourozenců liší hlavně v rychlosti. Čtyřrychlostní verze Plus v černo-oranžovém kabátku ze sebe dokáže vymáčknout maximálku okolo 32 kilometrů za hodinu. Náročnější tmavá varianta Stealth s pěti rychlostními módy má zvládnout téměř 39 km/h. Oba modely přichází s dojezdem 22 kilometrů, novými, odolnějšími materiály, 85milimetrovými kolečky a totožným dálkovým ovladačem.

Foto: BoostedBoards.com

Cenově se jedná o poměrně drahé hračky. Plus je nabízena za 1 499 dolarů (cca 37 300 korun včetně DPH) a Stealth atakuje hranici 1 700 dolarů, respektive nějakých 42 300 korun (včetně DPH). Doručení okolo osmi týdnů.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí