Nový iPhone SE je za dveřmi! Přinese bezdrátové nabíjení a možná i dual-SIM


Do oběhu se před nedávnem dostala poměrně důvěryhodná zpráva, která potěší zejména příznivce menších iPhonů. Leaker a nezávislý designer Ben Geskin na svém Twitteru odhalil vysoce pravděpodobnou podobu nové generace telefonu iPhone SE, který má velikostně zůstat stejný jako předchůdce, nicméně po stránce zpracování a výkonu se má inspirovat od nadupanějších sourozenců.

Nabíjení bez drátu

O očekávané novince, která má navazovat na původní iPhone SE z roku 2016, se posledních pár měsíců hojně mluví. Přece jen se jedná o telefon, jenž si zachovává pro mnohé ideální rozměry se čtyřpalcovou úhlopříčkou (tedy stejnou jako iPhone 5, respektive 5s), a někteří zkrátka nechtějí přesedlat na trend velkých zařízení. Je tedy logické, že spekulace jsou čím dál častější a mnohdy i přesnější, o což se nyní stará leaker a designer Ben Geskin.

Ten na Twitteru zveřejnil podobu druhé generace iPhonu SE, která má být interně nazývána jako Jaguar Glass Case. A dle tohoto označení je možné silně předpokládat, že nový jablečný stroj přijde se skleněnými zády, díky kterým bude telefon možné dobíjet i bezdrátově. Stejně to mají založené i modelové řady 8 (8 Plus) a X.

Foto: weibo.com/laobaotech

Bezdrátové nabíjení však nemá být jedinou novinkou, se kterou iPhone SE „2“ vyrukuje. Silně se spekuluje také o tom, že bude uživatelům nabízet slot pro dvě SIM karty, což se zatím v historii iPhonů, potažmo celého Applu, nestalo. Dual-SIM by tak mohlo být řešení například pro ty, kteří s sebou nechtějí tahat dva telefony – osobní a pracovní.

V červnu bude jasno

Do designu, jehož proměna se bude odehrávat zejména na zádech zařízení, kde patrně bude i malinko pozměněna čočka kamery, by se navíc měl vlézt i sluchátkový 3,5mm jack. Ten například v nových generacích vlajkových lodí vůbec nefiguruje. Na finální potvrzení je však nutné počkat nejspíše do 4. června, kdy proběhne tradiční každoroční konference WWDC, na které by měl Apple nový iPhone SE představit.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli