Česko-slovenský Red Bull BC One Cypher opět vyzve ty nejlepší b-boys


V celosvětové historii pouličního tance – b-boyingu, se od jeho vzniku objevilo množství různých akcí a projektů na podporu rozvoje komunity a taneční kultury. Žádný z nich však nemá takový obrovský dopad jako Red Bull BC One Cypher. O to více těší fakt, že právě tato prestižní akce se pomocí česko-slovenské kvalifikace už brzy zabydlí i na slovenské půdě a najde si zde svou tradici.

Po úspěšné loňské česko-slovenské kvalifikaci, která proběhla ve stověžaté Praze, se uspořádáním bude moci pyšnit poslední červencovou sobotu i sousední země pod Tatrami. Samotná akce se uskuteční 25. července 2015 v rámci celosvětově uznávaného festivalu Outbreak Europe/The Legits Blast, který na pár dní změní Banskou Bystrici na meku bboyingu. Tanečníci to vůbec nebudou mít lehké, protože úroveň každým rokem stoupá, a několik jmen může překvapit. Vítěz však může být jen jeden a ten bude česko-slovenské barvy hrdě hájit na finále východní Evropy v ázerbájdžánském Baku.

Prvním a zatím posledním reprezentantem byl Slovák El Prcinho, který si svou letenku na finále vybojoval v pražské RockOpeře. „Red Bull BC One Cypher je v Česku a na Slovensku nejprestižnější battle. Na loňský rok vzpomínám jen v dobrém, protože to byla cenná zkušenost, a hlavně jsem si to v RockOpeře maximálně užil. Doufám, že i letošní ročník bude mít stejnou sílu jako v Praze,” říká první česko-slovenský šampion.

Dokáže El Prcinho svůj titul obhájit i letos na téměř domácí půdě? „Cítím se fajn a jsem plný energie a navíc připraven. Ale to pravděpodobně nejsem sám, takže se nechám překvapit.”

red-bull-bc-one2

Začátky Red Bull BC One Cypher se datují do roku 2004, kdy koncept poprvé spatřil světlo světa ve švýcarském městě Biel a úspěšně pokračuje až dodnes ve více než 70 zemích světa. Samotná myšlenka je velmi jednoduchá a vychází z tradičního formátu tanečních soubojů 1 vs 1 – nejlepší bboy a bgirl tanečníci se setkávají v battlech po celém světě, aby dokázali své schopnosti na parketu. Náročná porota z řad zkušených tanečních pionýrů hodnotí více aspektů, jako je například hudebnost, originalita, charakter tanečníka, náročnost pohybů

i samotnou taktiku. Vítězové přecházejí z jednotlivých kvalifikací přes regionální kola až do vytouženého finále. Tam se setkává jen úplná elita, která bojuje o obrovskou prestiž a vstup do nekonečného tanečního světa.

Velké finále od svého vzniku postupně putovalo přes Švýcarsko, Francii, USA, Jižní Koreu, Německo, Rusko, Jižní Afriku až po Japonsko a rok 2015 nebude nijak zaostávat, protože šampion se tentokrát bude hledat v italském Římě.

red-bull21


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí