Rappeři, kteří někoho zabili


Ať se nám to líbí nebo ne, téma násilí, zbraní a tím pádem i vražd je něco, co k žánru rapu neodmyslitelně patří. Když v devadesátých letech minulého století naplno propuknul subžánr gangsta rapu, téma bylo najednou ještě aktuálnější. Psát o něčem texty je jedna věc. Jaká je ale v tomto případě skutečnost? (Rozhodně ale tímto článkem neoslavujeme násilí.)

Gucci Mane

Sám velký Guwop je v posledním desetiletí rozhodně jedním z nejznámějších představitelů tvrdšího rapu. I když v současnosti seká latinu a žije si docela poklidný život se svou manželkou, jeho pouliční kořeny už nikdy nezmizí. V roce 2005 vnikla do Gucciho domu v Atlantě skupina ozbrojených a maskovaných mužů. Gucci a jeho kamarádi, kteří byli v tu chvíli v jeho blízkosti, začali na lupiče střílet a jeden muž byl přitom zastřelen. Později se ukázalo, že obětí střelby byl Pookie Loc, blízký přítel rappera Young Jeezyho. Právě mezi Guccim a Jeezym už dlouhá léta panuje velké a otevřené nepřátelství. Celá scéna se měla navíc odehrát tak, že právě Jeezy vypsal odměnu pro kohokoli, komu se povede ukořistit Gucciho řetěz. A už víme jak to dopadlo. Vzhledem k tomu, že se jednalo o sebeobranu, byl Gucci Mane následovně zproštěn všech obvinění.

C-Murder

V devadesátých letech byl C-Murdel velmi populárním jménem na rapové scéně v New Orleans. Je bratrem rappera a podnikatele jménem Master P, který v té době patřil mezi největší hlavouny celého hip hopového průmyslu. Celý příběh se měl stát v roce 2003 v jednom nočním klubu v Louisianě, kde měl být šestnáctiletý famoušek bit a zastřelen. Z vraždy druhého stupně byl obviněn právě C-Murder, i když lidé kolem něj tvrdili, že to bylo především kvůli jeho jménu a popularitě. Proces byl ještě několikrát otevřen, ale verdikt zůstal stejný a C-Murder si momentálně odpykává doživotní trest. Z vězení se ven dostalo několik projektů.

Max B

Max Biggavelli je jedním z nejoriginálnějších rapperů z New York City. Dřív bylo jeho jméno hodně skloňováno okolo uskupení Dipset, za svého mentora jej ale označuje třeba i takový French Montana. V roce 2006 měl Max údajně poslat svou bývalou přítelkyni a nevlastního bratra oloupit dva muže do jednoho hotelu v New Jeryey. Autority tvrdí, že jednoho z nich měli zastřelit. Všichni tři byli obžalováni a odsouzeni za vraždu, ozbrojenou loupež a únos. V červnu roku 2009 byl Max B odsouzen k 75 letům za mřížemi. Max tvrdí, že je nevinný, jeho žádost o obnovu procesu byla ovšem v roce 2012 soudně zamítnuta. Propuštěn by měl být až v roce 2042. To nejsou moc nadějné vyhlídky.

Ra Diggs

Tohle jméno vám nejspíš nic neříká, ale tenhle člověk byl údajným vůdcem odnože nechvalně proslulého pouličního gangu Bloods a mimo jiné se věnoval i rapu. V jeho videoklipech jste mohli vidět třeba Wacka Flocku nebo Uncle Murdu, který rovněž svědčil v jeho soudním procesu. Ra Diggs byl odsouzen za tři vraždy, vydírání a obchod s drogami. Není od věci zde také dodat, že žalobce použil u soudu jako důkaz několik jeho videoklipů a citoval i texty plné násilí. Ani Ra Diggs se na svobodu zřejmě ještě dlouho nepodívá.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí