Zajímavosti ze světa seriálu: Narcos

V pořadí již druhý díl Zajímavostí ze světa seriálu nás zavede do kolumbijského kartelu, a to konkrétně do zákulisí seriálu Narcos, který pojednává o kokainovém baronu Pablu Escobarovi, který patřil v minulém století mezi nejobávanější zločince a obchodníky. Seriál sklidil velký úspěch jak u kritiků, tak u fanoušků. Než se ovšem na seriál podíváte, určitě stojí za to si přečíst pár zajímavostí, které vás trošku nabudí.

Vžití do role

Herec Wagner Moura, který ztvárnil Pabla Escobara, žil několik měsíců v Medellínu v Kolumbii, aby se lépe vžil do každodenního života a atmosféry města.

Naštvaný bratr i syn

Skutečný bratr Pabla Escobara Roberto Escobar několikrát zažaloval tvůrce seriálu Netflix kvůli porušeným autorským právům na příběh o svém bratrovi. Syn Pabla Sebastian se také snažil několikrát tvůrce zažalovat, ovšem bezvýsledně.

Pašerák

Skutečný Pablo Escobar drogy pašoval, jakkoliv mohl. Začínalo to v pneumatikách aut, ale když na to policie přišla, přišel Pablo s letadly. Některé letadla dokázala unést několik set tun kokainu. V seriálu je proto většina pašeráckých scén autentická. Pablo dokonce později pašoval drogy i v ponorkách, což znamená, že využil zemi, vodu i vzduch.

Plata o plomo

Heslo “plata o plomo” znamená v překladu “stříbro, nebo olovo“, což znamená ještě v doslovnějším překladu “vyber si peníze, nebo smrt”. V seriálu tato hláška zazní hned několikrát, Pablo Escobar takové heslo skutečně používal a asi vám nemusím říkat, co si vybrala většina lidí.

Rychlokurz španělštiny

Představitel seriálového Escobara před natáčením neuměl skoro ani jedno slovo španělsky, strávil proto každý den několik hodin samostudiem.

Fotbalový klub

V seriálu si můžete všimnout fotbalového klubu Millionarios FC, který v seriálu patří Escobarovu společníku Gachovi. Tento tým je však skutečný a skutečně mu patřil, dnes tým hraje v jedné z nejvyšších lig v Kolumbii.

Hubený Escobar

Jak jistě víte, skutečný Pablo Escobar měl celkem nadváhu. Při konkurzu bylo proto řečeno Wagneru Mourovi (představiteli Pabla Escobara v seriálu), že bude muset pár kilo přibrat. Moura si to vzal k srdci a do začátku natáčení přibral několik kilo, které po konci natáčení zase rychle shodil.

Vězení jako hotel

Vězení, které si Pablo v seriálu postavil sám pro sebe, nebylo daleko od skutečné stavby. Obsahovalo například bazén, fotbalové hřiště, saunu, kulečníkovou hernu a mnoho dalších vymožeností. Ovšem v realitě bylo vězení oploceno pouze ze tří stran, aby mohl Escobar kdykoliv odjet za rodinou, vyřešit obchod nebo jet za prostitutkami.

Narcotraficante

Určitě vás zajímá, co vlastně Narco nebo Narcos znamená. Narco je zkratka slova narcotraficante, což je v doslovném překladu obchodník s drogami.

Nejdražší oheň na světě

Scéna v seriálu, kde Pablo Escobar topí v krbu penězi, aby zahřál svou rodinu, je skutečná. Pablo do krbu naházel zhruba dva miliony dolarů. Celkem drahý oheň, že?

Bohatý kartel

Pablo a jeho medellínský kartel vydělal za rok více než dvacet miliard dolarů. Zároveň je určitě zajímavostí, že Pablo patřil v osmdesátých let mezi nejbohatší muže světa.

Obě strany

Herec Wagner Moura hrál ve filmu Elitní jednotka speciálního protidrogového agenta. Vyzkoušel si tedy hrát obě strany. Která ho asi bavila víc?
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě