Pusha T vydává po delší době novou desku. Co je na coveru a koho na ní dissuje?

Šéf G.O.O.D. Music Pusha T vydává desku Daytona, která je jeho prvním projektem od alba Darkest Before Dawn z roku 2015. Najdeme zde sedm nových tracků, z nichž všechny produkčně zaštítil Kanye West, jenž je zároveň spolu s Rick Rossem jediným rapujícím hostem.

Změna coveru

Název Daytona byl Pushovou druhou volbou, původně se deska měla jmenovat King Push, to ale podle něj nereflektovalo poselství alba, čímž je údajně luxus dostatku času. Změny se netýkaly jen názvu, ta největší přišla pouze jeden den před releasem, kdy v jednu hodinu ráno volal Pushovi Kanye a řekl mu, že stávající cover vyměnil za fotku koupelny Whitney Houston z doby, kdy se potýkala se svou drogovou závislostí.

Původní cover byl v té době už odsouhlasený a celosvětová licence na používání nové fotky stojí 85 000 dolarů, což samozřejmě Pusha platit nechtěl. Kanye se tedy rozhodl cover zaplatit ze svého.

Kdo bude další?

Další zajímavostí je, že podle všeho se na tracku Infrared Pusha T opírá o Drakea, konkrétně znovu otevírá kauzu kolem jeho ghostwritera Quentina Millera. Ačkoliv spolu oba jmenovaní žádný velký beef neměli, určitá nevraživost mezi nimi panuje už několik let.

Drake totiž Pushu osočil, že si svůj status dealera kokainu vymyslel nebo minimálně hodně přibarvil. Jestli se ale z celé kauzy vyvine něco většího, je zatím ve hvězdách. Každopádně podobně “hvězdný” beef na scéně nebyl už nějaký ten pátek.

Daytona je prvním albem, kterého bychom se měli během následujících zhruba dvou měsíců ze stáje G.O.O.D. Music dočkat. Další na řadě by měl být Nas, Teyana Taylor, společná deska Kid Cudiho a Kanyeho a Kanyeho sólovka.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě