Punk-rocková skvadra Totální nasazení slaví 30 let. Dvěma klipy i megakoncertem v pražské Lucerně


Slánská punk-rocková parta TOTÁLNÍ NASAZENÍ chtěla loni v říjnu velkolepě oslavit výročí 30 let svého vzniku ve velkém sále pražské Lucerny, ale okolnosti spojené s covidovou situací byly bohužel proti. Agilní Totáči však jen tak něco nevzdávají, a tak nejen že celý podzim a jaro nezaháleli,  a i když nemohli koncertovat, připravili několik různých live streamů, videoklipů i reedici dalšího vinylu, ale hned naplánovali nový termín oslav 30 let, když záměrně zvolili víkend , kdy jsou volby, že prý to by bylo, aby to nevyšlo. A vše nasvědčuje tomu, že jim to už tentokrát, po jejich letním festivalovém maratónu, kdy od půle června do půle září hráli jak o život, konečně vyjde.

Na oslavu svých 30. narozenin si pozvali Totáči všechny své bývalé členy a ve svém dvouhodinovém koncertním bloku se představí kromě tradičního složení Sváťa, P.P.Cvok, Karloss a Franky také v různých starších sestavách z nejrůznějších období existence kapely a raritní set nejen pro pamětníky bude prý víc než vydatný. Kromě bývalých členů si Totální nasazení pozvalo také další hosty a v roli gratulantů tak vystoupí v kratších setech spřízněné a spřátelené kapely The Fialky, Vision Days, Deratizéři, Dilemma in Cinema a Covers for Lovers, jako speciální host potom punk-rocková legenda Plexis a celý večerem bude provázet písničkář Láska.

Akce začíná už v pět hodin,  končí po půlnoci a porce muziky to bude víc než řádná. A proč si Totáči vybrali zrovna velký sál pražské Lucerny? „Je to takový náš klukovský sen, který jsme měli od našich začátků v 90. letech, uspořádat koncert Totálního nasazení v legendární pražské Lucerně, a tak jsme se v kapele domluvili a rozhodli, že si ho prostě splníme a třicetiny uděláme tady, “ říká autor nápadu, zpěvák, baskytarista a zakládající člen Totáčů Sváťa Šváb.

Z celé oslavy 30 let Totálního nasazení bude navíc také pořizován nejen videodokument, ale i live DVD. „Všechny velké narozeninové koncerty jsme v minulosti natáčeli jako materiál na DVD a akce v pražské Lucerně, navíc s tolika hosty, nemůže být výjimkou, takže všichni, kdo do Lucerny dorazí, se pak určitě uvidí na tomto záznamu.“ dodává Sváťa. Už teď je jisté, že v Lucerně bude akci přihlížet víc jak tisícovka fans, která si koupila vstupenky v předprodeji, ale lístky jsou stále v prodeji a budou i na místě v den konání akce.

Na podporu této totáčovské akce roku nachystala kapela také dva zbrusu nové klipy z posledního alba „Kazoo or die“, které vyšlo předloni na CD a LP. První z nich na song „Tma pod svícnem“ je takovou vzpomínkou na nedávný benefiční koncert pro slánskou nemocnici, kdy Totální nasazení zahrálo v narvaném slánském letním kině jako support kapely Lucie, druhý na píseň „Pasu stádo ovcí“ byl pak záměrně načasován na období před volbami, kterým je věnován. Oba klipy a veškeré informace o oslavě 30 let Totálního nasazení najdete na webových stránkách a sociálních sítích kapely.

Foto: Totální nasazení


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí