Prokleté filmy: Smrt, která nebyla ve scénáři

Existují filmy, během jejichž natáčení se děly zvláštní až děsivé věci, které není možné nijak vysvětlit. Některé takové filmy jsou dokonce považovány za prokleté.

Vrána / The Crow

Ve filmu Vrána se událo už během natáčení několik zvláštních nehod, včetně požáru filmařských kamer za několik tisíc dolarů. Následovalo dokonce poranění elektrickým proudem jednoho člena štábu. Avšak to nejhorší přišlo až na konec. Hlavní hrdina, kterého ztvárnil Brandon Lee (syn Bruce Leeho), točil jednu z posledních scén, kde mělo být na Brandona vystřeleno z pistole slepým nábojem, jakýmsi nedopatřením se však do pistole dostal ostrý náboj, který hlavního hrdinu na místě zabil. Zajímavé je, že před natáčením této scény Brandon Lee odmítl neprůstřelnou vestu, a to z důvodu větší věrohodnosti. Bylo mu 28 let.

Poltergeist

Dnes již kultovní horror, který se řadí mezi ty nejlepší, se může také pochlubit pár záhadnými úmrtími. Pár měsíců po premiéře filmu zemřela jedna z hlavních představitelek filmu Dominique Dunne, kterou uškrtil její bývalý přítel. Další smrt na sebe nenechala dlouho čekat, krátce po natočení druhého dílu umírá Will Sampson na selhání jater. Na zvláštní chorobu také umírá Heather O’Rourke a ve svých šedesáti letech také umírá Julian Beck na rakovinu žaludku. Film byl prý podle režiséra Stevena Spielberga doprovázen několika dalšími divnými událostmi, které dělají film o něco hrůznější.

Temný rytíř / The Dark Knight

Ani tento slavný film ze série Batmanovských filmů se neobešel bez tragických nehod. Při jedné scéně, kdy měl kaskadérský kameraman natočit výbuch batmobilu, dostalo jeho auto smyk a kameraman vážnému zranění na místě podlehl. Další nehoda zasáhla Morgana Freemana, jeden z hlavních představitelů měl během natáčení vážnou autonehodu a musel být přepraven do nemocnice, kde musel podstoupit pár operací. Nejznámější je však smrt představitele Jokera Heatha Ledgera, který se předávkoval léky a zemřel. Prokletí‘ filmu pokračovalo dokonce i přímo na premiéře filmu, a to v Coloradu, kdy do kinosálu vešel vrah převlečený za Jokera a zastřelil dvanáct lidí a několik desítek jich zranil.

Umučení Krista / The Passion of the Christ

Známý kontroverzní film Mela Gibsona, který pojednává o mučení a smrti Ježíše Krista, je velmi realistický a tvrdý. Během natáčení filmu zasáhl představitele Ježíše Jamese Caviezela blesk, herec naštěstí nebyl vážně zraněn. Šance, že vás zasáhne blesk, je 1:3 000 000, proto je ještě zvláštnější, že blesk zasáhl i asistenta režiséra, a to dokonce dvakrát!
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě