Příští rok vyjde videohra o husitech. Pracuje na ní jediný vývojář, o pomoc nyní prosí veřejnost


Shadows over Silesia je temná akční adventura s fantasy prvky zasazená do reálné středověké Evropy. Hlavní pilíře hratelnosti jsou tři – průzkum, hádanky a souboje. Izometrická grafika připomíná klasiky žánru a působí trochu pohádkovým dojmem. Hráč se bude pohybovat jak po svých, tak na hřbetu koně a navštíví spoustu reálných i fiktivních míst ve středověkém Slezsku. Bude plenit vesnice, bránit hradby města, prozkoumávat tajné podzemní kobky, opuštěné doly, nebo zapovězené části klášterů. Hra vyjde kompletně dabovaná nejen v angličtině, ale díky spolupráci se skupinou Fénix Pro Dabing také v češtině. Autor Petr Kubíček, který na hře pracuje už více než dva a půl roku, nyní zveřejnil trailer a prosí veřejnost o pomoc skrz crowdfundingovou sbírku na Hithitu.

Trailer poprvé prozrazuje, že příběh hry je vyprávěn z pohledu dvou hratelných postav. Mrzutého husitského hejtmana Hynka, který nejde pro nadávku daleko a s ničím se moc nepáře a johanitského rytíře Lothara, muže dobrého vzdělání a mravů, co se po boku svých bratrů postaví do první linie Slezské obrany. Každý má své vlastní motivace a názory na svět kolem sebe, jinou výbavu a schopnosti. Jejich osudy se brzy propletou. Střetnou se se zbraní v ruce, nebo uzavřou křehké spojenectví, aby se bok po boku postavili mnohem horšímu nepříteli?

Vývoj hry dospěl do své poloviny a původně plánovaný rozsah se zvětšil o třetinu. Hra bude rozdělena do třinácti kapitol, nad kterými hráči stráví 20-30 hodin čistého času. Vše bylo zatím financováno pouze z rodinných úspor. Nyní ale autor potřebuje pomoc, aby se projekt podařilo dotáhnout do zdárného konce. Spustil proto na Hithitu crowdfundingovou kampaň, ve které chce vybrat částku nutnou k dokončení vývoje. Všichni přispěvatelé dostanou jedinečnou možnost si hru nejen koupit dopředu a tím autora podpořit, ale také získat exkluzivní předběžný přístup k demu, alfa a beta verzi hry.

„Chybí mi hlavně nezávislost a čas, abych se hře mohl věnovat na sto procent. Díky přispěvatelům bude moci vyjít už příští rok a také ve vyšší kvalitě. Každý, kdo projekt na Hithitu podpoří, získá exkluzivní možnost ovlivnit finální podobu hry účastí v uzavřeném alfa a beta testu. Každý feedback i příspěvek se počítá a díky každému z vás může být finální podoba hry ještě lepší, říká Petr Kubíček, autor hry 1428: Shadows over Silesia.

foto: archiv projektu


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli