Od srpna se nesmí jezdit na paddleboardech v centru Prahy a můžete si za to sami


paddleboard

Státní plavební správa od 1. srpna zakázala jezdit na paddleboardech v centru Prahy. Důvodem je samozřejmě bezpečnost. Paddleboardy konkrétně nesmí na úsek mezi plavební komorou Praha-Štvanice a železničním mostem na Výtoni. Vše bude vyznačeno zákazovými značkami.

Hrozí sankce

„Uvedený úsek vodní cesty je zatížen intenzivním provozem zejména osobní lodní dopravy, v lokalitě je také soustředěno stání značného množství velkých plavidel, která zde přistávají a odplouvají z přístavů a přístavišť. Při plavbě paddleboardů reálně hrozí vznik rizikových situací, zejména při potkávání a křížení směrů plavby s velkými plavidly nejsou vůdci paddleboardů v intenzivním provozu schopni dodržovat pravidla plavebního provozu. To vede k ohrožování bezpečnosti tohoto provozu a jeho účastníků, včetně uživatelů paddleboardů samotných,“ vysvětlila Státní plavební správa.

„V případě, že strážníci z Poříčního útvaru zjistí, že je tento zákaz ze paddleboardisty porušen, přestupek oznamují Státní plavební správě k dořešení. Státní plavební správa poté uděluje i sankce,“ sdělila deníku Echo24 mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Kde se ještě dá

Podle primátorova náměstka pro dopravu Adama Scheinherra za Praha Sobě by ale opatření měla směřovat spíše k regulaci lodí na Vltavě. „Chtěl bych, abychom se teď zaměřili spíše na omezení lodí, kterými je tady v Praze Vltava zatížená, nebo na pivní lodě. Myslím, že na řeku ve městě patří přívozy a lodě městské hromadné dopravy, lodičky, paddleboarding a další sporty a až potom nejnutnější větší lodní doprava,“ uvedl pro iROZHLAS.cz.

Jestli jste začali brečet, že jste zrovna chtěli na paddleboard na Vltavu a teď už tam nemůžete, nesmutněte. Můžete totiž stále tento sport provozovat u Staroměstského jezu, tedy u Dětského, Střeleckého a Slovanského ostrova.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě