Norský freestyle snowboardista Oyvind Kirkhus opanoval pražskou exhibici Red Bull Full Moon


Několik set diváků se přišlo podívat na špičkovou noční exhibici ve freestyle snowboardingu Red Bull Full Moon na výstavišti v pražských Holešovicích. V přehlídce extrémně těžkého, technického ježdění po třikrát zlomeném zábradlí se ze čtyři a dvaceti snowboardistů nejvíc dařilo Oyvindu Kirkhusovi z Norska, který patří k nejlepším railovým jezdcům na světě.

Ve středu 21. února se areál Výstaviště v pražských Holešovicích proměnil v zimní snowpark pro akci Red Bull Full Moon. Snowboardingová exhibice začala v pět hodin odpoledne, ale dávno před tím se už v místě tísnily stovky diváků, aby si zajistily nejlepší místa. Snowboardista Kuba Hroneš pozval do Prahy 23 špičkových jezdců z domova i ze zahraničí a už předem bylo jasné, že bude na co koukat.

 

Jezdilo se u Malé sportovní haly v pražských Holešovicích, konkrétně na schodišti s třikrát zlomeným zábradlím o délce 25 metrů. Všichni jezdci se shodli na tom, že je to extrémně těžká překážka, ale s chutí se vrhli do předvádění triků a navzájem se hecovali k odvážným výkonům. Pár jezdcům se dokonce podařilo pokořit zábradlí v celé jeho délce, za což je publikum ocenilo bouřlivými ovacemi. K další kreativitě jezdců vybízela i okolní zídka ve výšce pěti metrů nebo schodiště podél zábradlí. Krom prasklé helmy Kuby Hroneše a pár modřin se akce obešla bez zranění. Na přípravu trati postačilo čtyřicet kubíků technického sněhu.

Fanoušci street snowboardingu měli na dosah nejlepší české ridery, ale i hvězdy světové scény. To nejlepší přijeli do Prahy ukázat Jesse Augustinus z Holandska, který nedávno závodil na X-Games nebo Oyvind Kirkhus z Norska, který patří k těm nejlepším railovým jezdcům na světa, což nám dokázal i na pražském výstavišti. Nechyběla ani přední jména z Česka jako Ladislav Hrstka, Štěpán Rokos, Tomáš Císař nebo Ondřej Porkert. Jezdilo se stylem volného „jamu”. Ze vzájemného hodnocení účastníků vyšel nejlépe norský railový král Oyivind Kirkhus. Cenu za nejlepší trik večera si odnesl slovenský borec Zoltán Strcuľa a zvláštní cenu Burton Local Hero pak domácí Láďa Hrstka.

 

„Když jsem vyrůstal, všude po republice probíhala spousta snowboardingových akcí, a měl jsem pocit, že teď už ty akce chybí, proto jsem se rozhodl uspořádat Red Bull Full Moon a jsem hrozně rád, že všichni kluci dorazili a že se jim to líbilo, já jsem nadšený a beru to jako výzvu tyhle akce dělat dál,“ zhodnotil akci organizátor Kuba Hroneš.

foto Red Bull CZ


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli