Nejstylovější elektrokola pro rok 2022


Je tomu deset let, kdy aktuální leader na trhu elektrokol, Německá značka Haibike, představil své první modely elektrokol. Za tu dobu se díky velkým inovacím posunula elektrokola o obrovský kus. Moderní technologie umožňují vytvářet složité propracované tvary rámů a velký posun u značek vyrábějících pohonné jednotky a baterie vytvořil krásné produkty, které skvěle slouží svým majitelům.

V posledních dvou letech světem otřásá covidová krize, která znepříjemnila život většině profesí, výrobce elektrokol nevyjímaje. Díky tomu se výrazně prodloužily dodací lhůty komponent a na elektrokola se čeká klidně měsíce nebo i více jak rok. Výrobci elektrokolo však neotáleli a nehledě na tyto okolnosti pokračují ve vývoji a inovacích nových modelů. Pro rok 2022 se tedy máme na co těšit. Například právě přední německý výrobce elektrokol, značka Haibike, představil velmi stylová elektrokola. Elektrokolo Haibike se tak stává i na příští rok velmi žádaným zbožím.

Ani čeští výrobci nezaspali, a tak například Crussis, jakožto největší tuzemský výrobce elektrokol, připravil nové modely, které získaly uhlazenější design a mírně střídmější pojetí dříve velmi výrazných barev. Stejně jako v roce 2021 tedy čekáme obrovský zájem o tato velmi krásná elektrokola, která rozhodně vítězí v poměru cena versus výkon.

A jaká elektrokola jsou tedy žhavým zbožím na příští rok? Přečtěte si níže.

Elektrokolo Haibike Nduro 7 2022

Bezpochyby nejstylovějším elektrokolem v high end kategorii pro sezónu 2022 je nový model Nduro 7, který je postaven na zbrusu novém motoru Yamaha PW-X3 a 750 Wh baterii. Předností tohoto modelu je nový duralový rám, který je technicky velmi propracovaný (krátká zadní stavba pro lepší ovladatelnost, vyšší maximální provozní hmotnost a to až 140 kg) a zároveň designově naprosto dokonalý. V kombinaci s top výbavou, co se týče pružení, řazení a brždění se jedná o jeden z nejzajímavějších modelů elektrokol pro rok 2022, čehož si již všímají i velké zahraniční odborné časopisy.

Elektrokolo Haibike Allmtn CF SE 2022

Nejvyšším modelem v nabídce elektrokol značky Haibike pro rok 2022 je model Allmtn CF SE. Jak již název napovídá, je tento model postaven na novém karbonovém rámu, který je vybaven o různé vychytávky jako je např. lepší integrace bowdenů v hlavovém složení apod. Právě nový karbonový rám je velkou předností tohoto modelu a musíme uznat, že vypadá naprosto dokonale. Fakt, že je právě toto top model nabídky Haibike podtrhuje výborná výbava elektrokola, jako např. elektronické řazení Sram X01 AXS, pružení Rock Shox Lyrik a jedny z nejlepších brzd na trhu Magura MT-7.

Elektrokolo Crussis E-Guera 7.7 2022

Absolutně nejprodávanějším modelem nabídky značky Crussis je bezpochyby model E-Guera řady 7. Toto platí již několik let a na příští sezónu neočekáváme žádnou změnu. Nový model ubral trochu růžové, např. gripy a bowdeny jsou již černé a celé kolo tak působí více uhlazeně. Výbavou zůstávají klasické komponenty střední třídy – pružinová vidlice SR Suntour, 9 převodů s řazením Sram nebo Shimano a kvalitní kotoučové brzdy Sram. Cena se o něco zvýšila díky obecně zvyšujícím se cenám dopravy, nicméně i tak se jedná o jedno z nejzajímavějších elektrokol na trhu.

Elektrokolo Crussis E-Cross 7.7 2022

Pro fanoušky jízdy na zpevněných komunikacích si Crussis představil opět model E-Cross. Pokud mám vybrat nejhezčí a nejstylovější elektrokolo Crussis, pak to rozhodně bude pro příští sezónu model E-Cross 7.7. Zde si dal výrobce záležet a krom velmi dobré specifikace je právě tento model elektrokola designově velmi povedený. Kombinace bílé a šedé barvy s výrazným doplněním zelené působí velmi dobře a jistě se tak bude líbit jak mladším, tak i starším cyklistům.

K stylovému kolu samozřejmě patří i pořádná a stylová výbava. Hodit se vám mohou například stylové five ten boty nebo pro milovníky terénu pořádná integrální přilba, která vás nejen ochrání, ale ještě budete vypadat dobře.

foto: Haibike


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí