Milujete louboutinky? Vydejte se na novou výstavu


Christian Louboutin

Jen málokdo se vepsal do ženských srdcí natolik jako francouzský módní návrhář luxusní obuvi Christian Louboutin. Jeho až vražedně vysoké podpatky a ikonické červené podrážky jsou snem bezpočtu žen. A ostatně také mužů, kteří se na něžná pohlaví nosící jeho lodičky nemohou vynadívat.

Jestli patříte mezi obdivovatele těchto nádherných bot i vy, určitě si nenechte ujít novou výstavu L’Exhibition zachycující více než třicetiletou dekádu tvorby tohoto umělce v deseti kapitolách. K vidění bude od 26. února v pařížském Palais de la Porte Dorée.

Christian Louboutin

Christian Louboutin se narodil roku 1963 v Paříži a už jako náctiletého, kdy pracoval jako asistent v zákulisí pařížského kabaretu Folies Bergeres, ho fascinovaly ženy na blyštivých podpatcích, kterými se to na kabaretním jevišti jen hemžilo. Tehdy začal tvořit své první skicy inspirované nejen kabaretem, ale také architekturou, která ho celé dětství obklopovala. Do bot se nenávratně a dočista zamiloval v roce 1976, kdy navštívil Musée National des Arts et d’Afrique d’Oceanie a uchvátily ho fotografie afrických žen, kterým bylo zakazováno nosit vysoké jehlové podpatky uvnitř budov z obavy, aby nezničily dřevěné podlahy.

Návštěva výstavy v Christianovi probudila neutuchající touhu vytvořit takové boty, které by dodaly ženám na sexappealu, cítily se v nich sexy a sebejistě. Byl jako posedlý porušit zaběhlá pravidla. Nějakou dobu cestoval, mimo jiné navštívil Egypt a Indii a po návratu do rodné Paříže zavítal se svými úplně novými skicami do slavných módních domů.

Stal se návrhářem na volné noze a navrhoval boty například pro Chanel nebo Yves Saint Laurent. S druhou jmenovanou značkou se po letech soudil kvůli své ikonické červené podrážce. Dnes má vlastní značku luxusní obuvi a je jediným, kdo může boty s červenou podrážkou vyrábět a prodávat.

Výstava

Nová výstava bude věnována nejen nejcennějším kouskům tohoto génia, ale také unikátní sbírce, která nebyla dosud nikdy veřejně vystavena. K vidění budou například boty Ballerina Ultima, které vznikly díky spolupráci s fotografem a filmařem Davidem Lynchem a mají představovat umělecké dílo – botu, která se změní z nositelné na nesnesitelnou. Z dalších unikátních kousků se můžete těšit také na boty vyrobené ve spolupráci s novozélandskou umělkyní Lisou Reihanou, britským designérem Whitakerem Malem, španělskou choreografkou Blancou Li nebo pákistánským umělcem Imranem Quereshim.

„Výstava L’Exhibition představuje nejen samotné boty, ale také vzácná spojení s lidmi, kteří mě v tvorbě velmi inspirovali. Modely, které budou k vidění, jsou výsledkem spolupráce s umělci z různých oborů, kterých si velmi cením,“ říká k výstavě Christian Louboutin.

Jestli se na návštěvu Paříže nechystáte zrovna během zimy, nevadí. Výstava bude totiž v Palais de la Porte Dorée k vidění až do 28. července od úterý do pátku od 10 do 17:30 hodin a o víkendu od 10 do 19 hodin. Vstupné je rozděleno na snížené za 9 € a plné za 12 €. Bude to skutečně působivá podívaná, tak si ji nenechte ujít!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli