Michael Jordan je nejbohatším sportovcem všech dob. I 16 let po konci kariéry


Michael Jordan

Bývalý americký basketbalista Michael Jordan, který ukončil sportovní kariéru před šestnácti lety a kterého v devadesátkách milovalo každé dítě, je podle ekonomického časopisu Forbes nejbohatším sportovcem historie. Jeden z nejlepších basketbalistů historie má dlouholeté smlouvy s firmami Gatorade, Hanes či Upper Deck.

Následován golfisty

Dolarového miliardáře z Jordana udělala koupě klubu NBA Charlotte Bobcats (nyní Hornets) v roce 2010. Vydělanými penězi mu skoro konkurují jen golfisté Tiger Woods, Arnold Palmer a Jack Nicklaus, kteří ho následovali v žebříčku magazínu Forbes.

Ze sportovců taky hodně vydělává světoznámý pilot Formule 1 Michael Schumacher, který je ale od roku 2013 v umělém spánku. V tom skončil poté, co upadl na lyžích a poranil se na hlavě.

Kariéra

V roce 1984 Jordan přerušil studium na univerzitě, jelikož byl draftován týmem Chicago Bulls do NBA. Je také držitel dvou zlatých medailí z olympijských her – z let 1984 a 1992.

Zajímavostí v jeho kariéře je odskok od basketbalu k profesionálnímu baseballu, když od roku 1993 po dvě léta nastupoval za tým Chicago White Sox, kde se moc neprosadil. Následně se vrátil jak k basketbalu, tak k Bulls a pomohl jim k dalším třem titulům vítěze NBA.

Jordan

Jordan je jednou z nejvíce známých mediálních tváří, spolupracoval s firmami, jako jsou Coca-Cola, Chevrolet nebo McDonald’s. Přestože skončil se svou aktivní profesionální kariérou už v roce 2003, jeho značka stále žije a nabírá na popularitě.

S Nike se spojil před téměř třiceti lety a pod jeho hlavičkou vydali desítky modelů ve stovkách barevných provedení tenisek Jordan. Díky tomu, že po roce 2005 značka Nike výrazně zlevnila a zvětšil se její celkový obrat, tak se on sám paradoxně stal nejvýdělečnějším sportovním penzistou roku 2015 s astronomickým ročním příjmem 2 miliardy korun.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí