Karolína Kudláčková: Česká hvězda sportovního aerobiku o náročnosti tohoto sportu


Je jí teprve sedmnáct let, ale už má doma sbírku medailí, za kterou by se nemusel stydět kdejaký veterán. Česká hvězda sportovního aerobiku Karolína Kudláčková si ze svého prvního seniorského mistrovství světa v nizozemském Leidenu odvezla pěkné páté místo.

Výčet sportovních úspěchů

Výčet jejích sportovních úspěchů opravdu budí respekt – čtyřnásobná mistryně světa, šestinásobná šampionka České republiky a majitelka tří zlatých kovů z evropského mistrovství. Letos poprvé se mladá závodnice utkala se světovou špičkou na seniorské úrovni a atmosféru medailových bojů si nemohla vynachválit.

„Já jsem si hrozně přála být ve finále, což se mi podařilo, a ještě k tomu páté místo je obrovský úspěch. Hrozně si toho vážím a jsem za to moc šťastná,“ usmívala se po závěrečném ceremoniálu Češka.

Základem úspěchu byl kvalitně zvládnutý přechod z juniorské kategorie mezi dospělé, kterého si Karolína je vědoma. „Je potřeba něčím překvapit, nemůže to být tak jednoduchá sestava jako v juniorské kategorii, ale složitější. Hodnotí se náročnost prvků, čím náročnější a zvládnutější sestava, tím lepší. Zároveň je také důležitá originalita,“ vysvětluje rozdíly Karolína Kudláčková.

Před závody navyšuje

Karolína na sobě pracuje sedmkrát týdně, v létě byla v jednom z nejlepších tréninkových center na světě, v němž absolvují fyzické testy například snowboardistka Eva Samková nebo lyžařka Lindsey Vonn. Čím víc se blíží vrchol sezony, tím víc na sobě Karolína Kudláčková maká.

„Před závody navyšujeme dvoufázové tréninky. Závěrečný týden před mistrovství světa jsme pracovali zejména na posledních třiceti vteřinách mé sestavy, aby byla perfektně hotová až do poslední chvíle. Snažím se hlavně fyzicky zlepšit,“ popisuje náročnou poslední fázi přípravy sedmnáctiletá závodnice.

O náročnosti sportu, ve kterém je potřeba skloubit atletické schopnosti, silovou výbavu i běh, se můžete přesvědčit v novém videu:

(Videokredit: Merge Studio/Red Bull Media House)

Přátelství

Česká republika patří ve sportovním aerobiku mezi světové velmoci, největší konkurenti jsou podle Karolíniných slov Belgie a Austrálie. Velká rivalita ale na mezinárodní úrovni mezi závodnicemi nepanuje:

Vycházíme spolu úžasně. Po závodech si jdeme popovídat, vzájemně se podporujeme a známe, když je někdo lepší a medaili si zaslouží.

Držíme Karolíně palce, aby jí vše vycházelo tak, jak si přeje!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě