Takhle bude vypadat metro D


metro

Soutěž o výtvarnou podobu prvních dvou stanic trasy metra D, Pankrác a Olbrachtova, kterou zaštítila Národní galerie, už má vítěze. Stali se jimi Vladimír Kokolia a Jakub Nepraš.

Další kolo na podzim

„Přestože se nám ve výběru nepodařilo zachovat genderovou rovnost, jsem rád, že byli nakonec vybráni autoři dvou rozdílných generací i poměrně odlišných výtvarných názorů,“ řekl webu Flowee.cz člen soutěžní poroty Michal Novotný.

„V minulosti se stanice metra stavěly jako výstavní skříň města, je z nich stále cítit rukopis architekta a umělce. S takovou péčí přistupujeme také k lince metra D,“ řekl náměstek primátora Adam Scheinherr.

Každá stanice nového metra bude mít vlastní charakter, ale design celé trasy propojí modrá barva a shodný mobiliář. Další kolo soutěže týkající se stanic Nádraží Krč, Nemocnice Krč a Nové Dvory by se mělo konat na podzim.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli