Český student vyhrál mega v turnaji počítačových her a daroval ho dětskému domovu


Vojta Ptáček

Vojta Ptáček (18) z Příbrami loni na turnaji počítačových her v Německu vyhrál 55 tisíc dolarů, tedy v přepočtu asi 1,2 milionu korun. Za výhru si nekoupil auto, drogy ani poslední počítačový model, ale peníze daroval dětskému domovu. Hurá, s lidstvem to ještě není tak hrozné!

2. místo

Ptáček, v herní komunitě přezdívaný Double, hraje týmovou strategickou akční hru PUBG. V německém turnaji se po třech dnech hraní společně s dalším hráčem spajKKem umístili na druhém místě a peněžní výhru se rozhodli darovat.

„Výhru z charitativního turnaje jsme poslali do dětského domova, který je tak trošku odstrčený na západě Čech. Chtěli jsme pomoci někde, kde peníze chybí; pražské dětské domovy jsou často podporovány městem a známějšími osobnostmi,“ řekl Ptáček webu Info.cz.

Úžasný pocit

„Jak konkrétně peníze budou pomáhat, zatím není jasné, byť představu už mám. Musíme si ale vzájemné představy vyjasnit s dárcem a pak podepsat smlouvu. V každém případě je skutečně výjimečné, aby v Česku jeden dárce věnoval dětskému domovu takovouto částku,“ řekl Jan Kubát, ředitel dětského domova, do něhož Ptáček se spajKKem poslali přes milion korun.

„Pro mě to byl hlavně úžasný pocit vyhrát takové peníze pro dobrou věc. Brzy se na západ Čech se spajKKem pojedeme podívat a předáme symbolický šek. Občas je úžasné, jaké dokáže eSport psát příběhy i v reálném světě, díky této náhodě jsme se se spajKKem spřátelili a doteď jsme kamarádi,“ vyprávěl Ptáček, který teď odmaturoval a po prázdninách nastupuje na vysokou školu. „Rozhodoval jsem se mezi třemi vysokými školami, nakonec jsem se rozhodl pro FTVS, abych se mohl soustředit na fotbal a eSport,“ vysvětlil.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí