Martensky pokračují v kolekci připomínající fenomenálního umělce Basquita


Ve druhé spolupráci s Artesar**, vzdává značka Dr. Martens znovu hold Basquiatovi a některým jeho nejslavnějším dílům. Boty 1460 a 1461 spolu s batohy se tak na chvíli stanou novými plátny Basquiatovavých děl „Untitled“ (1982) a „Pez Dispenser“.

Umělec, který se stal kulturním fenoménem, se na scéně objevil na začátku 80. let. Podmanil si New York se svými díly zaměřenými na rasovou problematiku a sociálně-politický kontext a brzy se stal jedním z nejzajímavějších a také nejprestižnějších umělců. Jeho tvorba ovlivnila celou éru, ať už v umění nebo hudbě a oslovila generace, které přišly dávno po něm.

Jeho revolucionářský přístup i přístup k genderu zpochybňoval vše, co si lidé mysleli, že o umění vědí. A zpochybňuje to i nadále. Jeho odkaz a způsob tvorby, jeho vliv na generace i umění samotné a boření hranic, jsou totožné s přístupem Dr. Martens.

Aby značka vzdala hold tomuto skvělému brooklynskému umělci a rebelovi, staly se boty 1460 a 1461 spolu s batohem plátnem jeho obrazů „Untitled“ a „Pez Dispenser“. Na botě 1460 se objevuje obraz „Untitled“ (1982), nechybí ani jeho nesmazatelný znak – koruna, která se objevuje na zadní straně boty.

Na botě 1461 pak najdeme dílo „Pez Dispenser“ (1984), které představuje radikální malbu dinosaura se stejným detailem koruny jako v případě 1460.

foto: Friendly Friends


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí