Jak správně vybrat sluneční brýle?


Muscat

Ne nadarmo se říká, že oči jsou okna do duše a při prožívání krásných zážitků a pozitivních emocí září. Jsou jako šperk. O drahocenné “kousky” je však třeba se starat a chránit je před poškozením. Vadí jim prach, trpí v klimatizovaném prostředí a ohrožují je sluneční paprsky. Léto tak představuje pro oči náročné období.

Pro řidiče

Jaká jsou nejdůležitější kritéria výběru? „Nejdůležitější je kvalita skel. Ta nejlepší jsou s UV filtrem 400, který zaručuje 100% ochranu proti veškerému UV záření,“ říká Nikola Jirotková, oční specialista Muscat. Číslo 400 znamená, že skla nepropouští záření nižší vlnové délky než 400 nm.

Pro řidiče jsou skvělé brýle s polarizačním filtrem, který ruší difúzní, tedy odražené světlo. Jejich nevýhodou ovšem je, že tzv. “vypínají” také podsvícení některých displejů v autě.

Fashion

„Letos móda přeje odvážným a výrazným modelům. Největším hitem je tenká nebo vůbec žádná obroučka a co největší zrcadlová skla v různých barvách,“ dodává Nikola Jirotková z Muscat.

Pokud nevyznáváte extravaganci a nápadnost, musíte nosit dioptrické brýle a chcete být trendy, výborným řešením jsou brýle se slunečními klipy. Díky moderním materiálům a chytrým řešením vypadají opravdu skvěle a na mnoha brýlích si můžete klipy střídat, takže nosíte jiné brýle každý den.

Pro sportovce 

Sportovci by měli vybírat brýle především z hlediska funkčnosti, ochrany před úrazy a pohodlí. Například na kolo by určitě měly mít postranice, pro vysokohorskou turistiku je nezbytný kvalitní UV filtr, při běhání by vám neměly klouzat z nosu.

Úkolem slunečních brýlí jako módního doplňku je především ladit s celkovým vyzněním outfitu a doplnit jej, nikoliv rozbít. Měly by být vkusné, odpovídající příležitosti a zároveň vyjadřovat vaši osobnost a být v souladu s vaším stylem.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí