Gopnik: Východní subkultura, která vás přinutí si dřepnout


Gopnik není jen tak obyčejný trend, je to kultura, jejíž historie sahá až na počátek dvacátého století do samotného Ruska. Takovým slovem se označoval člověk, který se toulal nebo byl násilník. Gopnik se vyvíjel převážně v zemích bývalého Sovětského svazu, ať už na Ukrajině nebo v Bělorusku a přetrval až dodnes.

Gopota

Gopota se říkalo celé skupině nebo kolektivu gopniků. V podstatě jde o chlapce ze sociálně slabších rodin, kteří tráví svůj čas posedáváním na sídlišti, v parku, před domem, a vlastně kdekoliv si jen vzpomenete, a pitím tvrdého alkoholu nebo piva. Když mají dobrou náladu, tak i tancují.

Valná většina nechodí do školy ani do práce, takže na alkohol si většinou vydělávají různými krádežemi a přepadáváním. Často se fotí ve dřepu. Takové snímky je proslavily na různých sociálních sítích. Můžete je vidět dřepět vedle repráků, z kterého většinou hrál východoevropský hardbass, nebo rap. Vlasy nosí nakrátko.

Trend

Typickým oblečením tohoto kolektivu lidí je teplákovka nebo značková bunda. V zimě nosí kožené bundy se zvednutým límcem a ve velké většině mají na hlavě bekovku nebo kšiltovku. Co se týče bot, tak většinou nosí lakýrky.

Dnes je tato subkultura spíše takový trend, kterým se lidi baví na sociálních sítích, kde si můžete všimnout fotek jejich klasického postoje. Tenhle trend samozřejmě dorazil i do Česka, kde se pořádají různé gopnik party a srazy. Vyrazíte na nějakou takovou akci?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí