Fotoreport: G-Eazy poprvé v Praze. Jak to dopadlo?

Byla jsem na G-Eazym. Byli jste taky? Pokud jste skalní fanoušci, tak určitě odpovíte ano. Pokud ne, v následujících řádcích se dočtete, jaké to bylo.

O G-Eazyho jménu se až poměrně nedávno začalo mluvit v mainstreamové sféře, ačkoliv je na scéně, když bereme v potaz jeho úplné začátky prodeje vlastních CD’s na ulicích Californie, úctyhodných dvanáct let. Jeho vývoj je, jak v rapu, tak i v image zcela znatelný a za tu dobu si získal nejen mnoho fanynek, ale i fanoušků, protože to není jen pohledný elegán, na kterého letí holky.

Scénář

Se svým třetím studiovým albem se konečně vypravil i k nám do České Republiky – v rámci tour se stejným názvem, jako má deska: The Beautiful & The Damned. Fórum Karlín, kde se koncert konal, ale čeští fanoušci nevykoupili. Naplněné nicméně bylo ze tří čtvrtin. Přivezl s sebou i předskokana jménem Young Pinch, který podle mě návštěvníky extrémně nepotěšil. Autotune, songy na playback a skákání na stagi nikoho moc ‚,nevyhajpovali‘’. A UK gyal Stefflon Don jako host svou účast zrušila několik dní před koncertem. Škoda.

Show byla pojata jako divadelní hra nebo taky scenář. Obsahovala úvodní akt, akt I. The Beautiful, akt II. The Damned a poté následoval Epilog. Samozřejmě nechyběly vizuály na půlkruhovém plátně, které lehce připomínalo vitrážové okýnko v kostele, až na ten x-metrový rozdíl… V prvním songu, jak jinak než Beautiful & Damned, jste na nich mohli vidět šlehající plameny, které rozproudily show.

V prvním aktu se G-Eazy zaměřil více na dívčí část publika. Ať už věnováním songů, nebo jen takovým small talkem o tom, jak jsou všechny krásné. Odpovědi se dočkal pokaždé v podobě bouřilivého jekotu ve vyšších tóninách… V druhém aktu zazněly i songy ze strašího alba jako Random, Calm Down anebo některé featuringy, jako třeba Same Bitches a Say Less. Posledním songem druhého aktu byl Eazy, kde je sample ze stejně znějícího názvu songu Easy od Son Luxe. V Epilogu pak zazněly věci mainstreamově nejznámější, a to Him & I, Me Myself and I a notoricky známý No Limit.

Dobrý mix

Co se týče návštěvníků koncertu, převládala mladší věková skupina. A jelikož se koncert odehrával v pátek, o mejdan outfity nebylo nouze. Od krajek, přes bílé kalhoty, po sem tam nějaké bizárky. Někteří dorazili v oblečení, jako by šli na koncert MGKeye nebo Troublegangu, a někteří naopak vypadali, že si spletli cílovou destinaci pro tento večer…

Nechyběli ani ti, co se napili a opili příliš brzo (zdravím jejich rodiče nebo sobotní kocovinu) a taky ti, které bolely nožičky tak moc, že to “zakempili” po stranách sálu do turka… No moshpity se hold nekonaly. V publiku jste možná zahlédli Renneho Danga, který měl předskakovat ještě před Young Pinchem, ale organizátoři to na poslední chvíli nějak nevychytali a on se tak po příjezdu na zvukovou zkoušku dozvěděl, že nic takového dělat nebude, nýbrž může koncert navštívit jako divák. Což asi nebylo úplně nej no. Pro dokreslení atmosféry ve Fóru si prohlídněte fotky!

 

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě