Rozhovor: Proč Pater z MPP zdissoval Supu a HAHA Crew?


Slovenská skupina MPP se dostala do podvědomí všech rapových posluchačů teprve před 2 – 3 lety, což tehdy vzbudilo velké haló. Rappera a producenta P.A.T. upsal Rytmus pod svůj label a druhá polovina seskupení – Pater – zůstal čistě nezávislý. Dle našeho názoru je Pater jeden z hodně nedoceněných rapperů ze Slovenska, poněvadž jeho záležitosti Enemies, Nadej nebo třeba Empire ukazují neskutečný potenciál.

Pater zažívá velmi produktivní období, což také vedlo k vydání diss tracku Bullsh*t směřovanému pro Supu a celou HaHa Crew. Zeptali jsme se proto Patera, jak celá skladba vznikla.

V poslední době stále vypouštíš nové videosingly. Směřuje to všechno k nějakému ucelenému projektu? 

Ne vůbec to nesměřuje k žádnému projektu. Prostě to dávám, jak to cítím.

Plánujete do budoucna nějaký MPP release? 

MPP release? Možná, že ano. Ukáže čas.

V únoru jsi vypustil diss track směřovaný především pro Haha crew a Supu. Dočkal ses nějaké odpovědi, kterou bys mohl zveřejnit? 

Je to tak. Vypustil jsem diss na ty, o kterých si myslím, že si to zaslouží chováním či svým projevem. Odpověď jsem samozřejmě nedostal, což jsem čekal. Samozřejmě vím, že si mezi sebou povídali, že se chci nějak zviditelnit, ale jak ví mnoho lidí kolem mě, já si všechno buduju sám, nemusím být na vrcholu.

Jaká byla ta poslední kapka, která spustila tvé rozhořčení k napsání celého diss tracku? 

Poslední kapka byla asi ta, když sem viděl Supu ve zprávách na Jojce. To bylo to, co mě rozčílilo na totálku.

V dissu se dost do kluků opíráš kvůli drogám. Jaký k nim máš ty sám vztah?

Ano, sere mě, že si spoustu lidí zaplatí cash za koncert a jsou tam někdy i malé děti a prostě se tam fetuje. Když mi bylo 14 let, tak jsem taky vyzkoušel drogy, které mě časem dostaly do kriminálu. Nejsem na to hrdý, ale spoustu věcí mě to naučilo. Člověk se může smát a bavit i bez toho a střízlivý!

Svoji tvorbu momentálně vydáváš pod vlastním YouTube kanálem. Dostal jsi někdy nabídku nějakého labelu? Například jako P.A.T?

Ano, vydávám momentálně věci sám pod svým YouTubem kanálem. Jasně, že mě oslovilo víc labelů, ale chci si jít svojí vlastní cestou. Tak to cítím.

Je někdo, kdo té z Československa baví natolik, že by sis s nim dokázal představit celý projekt (mimo P.A.T)? 

Pfff…. Těžká otázka. Mozná Logic nebo Kali.

Co nejčastěji posloucháš za hudbu, když netvoříš tu vlastní? 

Jedině rap. Německý nebo francouzský.

Co bys vzkázal čtenářům Banger.cz a fanouškům na závěr?

Tak na závěr bych chtěl poděkovat fanouškům, že jsem rád a cením si, že vás moje hudba baví. Budu se snažit ji dělat co nejlepší, jak to cítím. PATERplCAPO

Vy si dejte ještě Paterův nejnovější videosingl:
 foto: youtube.com

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě