Co s vámi udělá přírodní deodorant?

Za celý svůj život spotřebuje jeden člověk přibližně 300 deodorantů nebo antiperspirantů. To už je pořádné číslo, proto je to něco, čím bychom se rozhodně měli zabývat. V posledních letech stále více stoupá popularita přírodních deodorantů před těmi klasickými. Proč jsou pro naše tělo lepší?

Je přítomen hliník?

Na světlo v posledních letech pronikají zajímavá fakta o tom, jak můžou být antiperspiranty a deodoranty pro naše tělo nebezpečné. Když to vezmeme selským rozumem – antiperspirant je něco, co zabraňuje pocení. Nejen tedy, že tak bráníme našemu lymfatickému systému vylučovat odpadní látky z těla ven, ale taky to znamená, že takový antiperspirant musí obsahovat dost silné složky, aby něco takového vůbec dokázal.

Tou složkou je hliník, který blokuje potní kanálky. V podpaží se vyskytuje velmi tenká a citlivá pokožka, obzvláště u těch, kteří si podpaží často holí, a látky z antiperspirantu nebo deodorantu se tak dostanou přes kůži přímo do těla. Holením totiž odstraníme nejen chloupky, ale i vrstvu staré pokožky. Pokožka je tak náchylnější k vnějším vlivům.

V souvislosti s hliníkem se dokonce mluví o tak závažném onemocnění, jako je rakovina prsu. U většiny případů dochází k onemocnění rakoviny prsu v horní části, která je právě blízko podpaží.

Co si pořídit

Deodoranty a antiperspiranty obsahují taky parabeny, což jsou konzervanty ropného původu, díky nimž mají produkty delší trvanlivost. Pokud máte citlivou pokožku, může se u vás vyskytnout zčervenání, vyrážka nebo jiná alergická reakce.

Právě kvůli tomu stoupá čím dál více obliba v přírodních deodorantech. Ty neobsahují hliník ani parabeny a pokožka po nich není podrážděná, ale naopak zklidněná. Obsahují esenciální oleje, které mají pozitivní účinky na organismus. Na trhu jich je nespočet, v galerii pak najdete několik z těch, které se dají koupit v českých e-shopech.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě