Brixtn představují debutové album Cizí byty klipem Děvka


Kapela Brixtn má za sebou několik úspěšných singlů, například song Inspirace nebo Funpark a eponymní EP. Album Cizí byty obsahuje deset skladeb a název dává vědět, že inspirací příběhů pro jednotlivé písně byly prostě zážitky v různých cizích bytech. Album v sobě nejčastěji opakuje téma všemožných pochyb a váhání nad správností rozhodnutí, se kterými se musí člověk vypořádat.

Brixtn album nahrávali a mixovali ve svém domácím studiu, o mastering se postaralo londýnské studio Fluidmastering. „Paradoxně nám dost pomohla koncertní pauza způsobená současnou situací, protože jsme byli pořád zavření doma ve studiu a měli hodně času na dokončení alba. Teď už je album hotový a vydaný, tak to na nás postupně začíná doléhat. Nemůžeme se dočkat, až budeme moct album představit na koncertech.“ Komentují vznik desky Brixtn.

Pochmurný klip s chytlavým vizuálem zobrazuje zpěvákovu sebekritickou zpověď dívce, která několikrát zamávala s jeho důvěrou. O video se postaral Michael Jurásek, který s Brixtn spolupracoval už několikrát, režie se ujal Bart Klimsza. Hlavní představitelku ztvárnila Kamila Holíková. Koncertní tour jako takové současná situace sice nepřeje, i tak se ale fanoušci Brixtn mohou těšit na milé překvapení. Zahrají v několika bytech spřátelených hudebníků.

foto: Marek Klenotič


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí