100 dní do startu olympiády, Eurosport představuje novou hymnu i sérii pořadů


100 dnů zbývá do startu Letních olympijských her 2020 v Tokiu. Discovery a Eurosport odstartují tento týden seriál původních originálních pořadů s olympijskými tématy a zároveň představí hymnu, která bude soundtrackem olympijského léta.

Vyprávění úchvatných sportovních příběhů, inovativní obsah a bezkonkurenční analýzy světově známých expertů, takové budou olympijské zkušenosti na platformách Eurosportu.
Na evropských trzích se Eurosport stane domovem olympijských her. Diváci uvidí každý okamžik her, každou vybojovanou medaili a všechny sportovní hrdiny živě, nebo na vyžádání. Fanoušci tak budou mít příležitost vytvořit si z olympijských her vlastní osobní zážitek. Díky lokalizovanému pokrytí her ze strany Discovery budou fanoušci svým národním hrdinům blíže než kdykoli předtím.

Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Services: „Nic nespojuje svět tak, jako olympijské hry. Protože všechny naše komunity hledají světlo na konci tunelu, hry tohoto léta slibují, že budou jednou z kulturně nejvýznamnějších událostí a budou představovat tolik potřebnou oslavu lidskosti a globální soudržnosti.

Cesta, po které to vše přivádíme k životu, je vyprávění nejdůležitějších příběhů v posledních měsících před zahájením olympijských her. A to prostřednictvím našich exkluzivních pořadů, které pomohou divákům přiblížit se k jejich sportovním hrdinům. Eurosport bude jediným místem, kde bude možné sledovat každý okamžik OH jako součást nejkomplexnějšího zážitku z olympijských her v historii.“

Série olympijských dokumentů na Eurosportu

Již v únoru byla odstartována série Trailblazers a 14. dubna, kdy bude zbývat pouze 100 dnů do zahájení Letních olympijských her 2020, připraví Eurosport 1 pro své diváky speciální večer olympijského programu s premiérami nových pořadů.

Head to Head nabídne divákům srovnání některých z největších sportovních ikon různých olympijských období. Osmidílná série začne 14. dubna, kdy s experty Eurosportu porovnáme dvě legendární dvojice: Usain Bolt vs Carl Lewis a Mark Spitz vs Michael Phelps. V dalších epizodách uvidíme mj. tenisové ikony Steffi Grafovou a Serenu Williamsovou, dvojici běžců na střední vzdálenosti – Mo Farah vs Haile Gebrselassie a legendární sedmibojařky Jackie Joynerovou-Kerseeovou a Jessicu Ennisovou-Hillovou.

Olympic Stories je další originální série Eurosportu. Začne také 14. dubna a přiblíží některé z ikonických momentů, které se vryly do olympijské historie. Experti Eurosportu cestují po celém světě, aby hovořili s největšími hvězdami sportovního nebe a vzpomínali na jejich nejúžasnější příběhy. „Big in Japan“ nás vrací zpět do Japonska v roce 1964, do olympijských her, na které se vzpomíná jako na „dokonalé hry“.

Třetí pořad Essential Olympic Stories presented by Bridgestone zažije premiéru 18. května. Představí některé z nezapomenutelných hrdinů olympijské historie – Michaela Phelpse, Dawna Frasera, Muhammada Aliho a Nadiu Comaneciovou.

Nová hymna pro novou éru

Složená exkluzivně pro Discovery. Oscarový skladatel Steven Price – známý mj. prací pro filmy Pán prstenů a Sebevražedný oddíl – spolupracoval na nahrávání čtyřminutové hymny v kultovním Abbey Road Studios s London Symphony Orchestra, uznávaným jako jeden z nejlepších světových soundtrackových orchestrů.

Nová hymna poháněná perkusemi ilustruje všechny emoce a okamžiky, které sportovci a fanoušci na cestě ke hrám zažijí. Klavírní segment, který otevírá hudební skladbu, je synonymem očekávání olympijských her, poté se tempo hymny zrychluje a postupně přechází do crescenda, které představuje začátek her.

„Klidná“ část hymny bude použita v 60sekundovém spotu připraveném ke 100 dnům zbývajícím do zahájení OH. Odpovídá myšlence, že pro každého olympionika začínají právě nyní závěrečné přípravy na jeho olympijské cestě. Klipy z omračující skladby uslyší fanoušci na úvod i závěr všech olympijských programů na platformách Eurosportu před začátkem OH i během nich. Hymna bude symbolem olympijských her na Eurosportu, bude používána i během Zimních olympijských her v Pekingu 2022 a Letních olympijských her v Paříži 2024.

Steven Price, který získal Oscara za práci na filmu Gravity, o hymně říká: „Začátek je o energii a vzrušení z olympiády, trochu tajemství, máme v ní cestu sportovce, ten tichý malý okamžik, kdy vnímáte, jak se připravuje na své velké chvíle. Takže to bylo o nalezení všech těchto témat a jejich spojení dohromady do čtyřminutového kusu, bylo to o dobrodružství pokusit se vyprávět příběh na velmi malém prostoru, ale v měřítku, které byste použili ve filmu.“

100 Days to Go:
14. dubna, Eurosport 1
20:00 Olympic Stories, Big in Japan
21:00 Head to Head – Usain Bolt vs Carl Lewis
21:30 Head to Head – Michael Phelps vs Mark Spitz
22:00 Trailblazers, Cathy Freemanová

Foto: Shutterstock


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí