Jak se Cakes Da Killa těší na svou brněnskou show? (Rozhovor)

26 letý rapper z newyorského Brooklynu, vlastním jménem Rashard Bradshaw, začal s tvorbou v roce 2011 a ihned na sebe upoutal upozornost. Nejen tím, že se otevřeně řadí k LGBT, což však sám nepovažuje za hlavní téma své tvorby.

Díky nahrávce The Eulogy byl Cakes Da Killa označen za jednoho z nejzajímavějších „nových“ hip hoperů. Na podzim 2016 pak vydal album Hedonism, které sklízí úspěšné recenze v renomovaných časopisech. Spolupracoval s Mikky Blanco, Le1f nebo Zebra Katzem, byl o něm natočen dokument Cakes Da Killa: NO HOMO, který byl oceněn Ann Arbor Film Festival Audience Award 2014. A co prozradil před svým brněnským koncertem nám?

__

Jak se těšíš na chystanou show v Brně? Jak to máš vlastně s Evropou a zdejšími fanoušky?

Opravdu se na tuhle evropskou tour těším, stejně jako na show v Brně. Do Evropy jako umělec jezdím posledních 5 let a vždy jsem byl velmi dobře přijat a oceněn.

Aktuálně operuješ z newyorského Brooklynu. Jaký máš pocit z nynější rapové kultury na celém východním pobřeží? Po všech těch letech, kdy každý rapper chtěl znít po jihu, myslíš, že je čas, aby východ vrátil úder?

Myslím, že rap z východního pobřeží jako styl, na kterém jsem vyrůstal, tak trochu zaostal za zvukem na jihu. Zdůraznění lyrické schopnosti už v poslední době není prioritou a rappeři se soustředí spíše na melodičnost. Nemyslím, že vrácení úderu je potřeba. Pokud sleduješ hip hop, uvidíš, že prochází nejrůznějšími fázemi. A to je cool. Mým zájmem jsou lidé, kteří jsou doopravdy sami sebou a zakládají si na svém vlastním stylu umění.

Tvá selekce beatů je opravdu specifická. Tvůj zvuk je docela agresivní a tvé flows a texty fungují v dokonalé chemické reakci. Dovedeš si vůbec představit spolupráci s umělci, kteří dnes patří mezi ty nejvyhledávanější?

Vlastně jsem nikdy neprahnul po dosažení hip hopového zvuku. Více jsem se ztotožňoval s klubovou hudbou. S tímto nadcházejícím projektem se zaměřuju na něco trochu méně rychlého. Jsem pro spolupracovat s každým, kdo umí udělat věc, která bude hot.

New Phone (Who Dis) je definitivně mojí nejoblíbenější skladbou na posledním albu. Předvedl jsi tady skvělou hru se slovy. Co říkáš na lyrický standard v dnešní rapové hře?

Díky. Myslím, že texty dnes už málokdo řeší tolik, jak tomu bylo, když jsem vyrůstal. Dřív jsi prostě nemohl vyplivnout slabý řádek a myslet si, že ti nikdo nic neřekne. Dneska už umělci na nahrávkách ani nevyslovují slova. Myslím, že je to prostě otázka doby.

Kdo jsou tvoje vzory? Odkojil tě klasický východní rap?

Neřekl bych, že mne odkojil, ale mám s rapem z východního pobřeží silné spojení. To je místo, odkud jsem.

Na čem aktuálně pracuješ? Můžeme se brzy těšit třeba na nový projekt?

Jasně, spousta překvapení je už na cestě.

Co dneska rotuje ve tvém playlistu?

ASAP Ferg, SZA a Goldlink jsou tady v těžké rotaci.

architektura auta bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy zdravě