Žena je bolest i útěcha, deklarují KOFE-IN v singlu Troja


Kapela KOFE-IN vydává nový singl Troja, který je podle jejich slov klasickou rockovou vypalovačkou. Skladba je předzvěstí nového alba, které má brzy vyjít. Vydání songu doprovází i jeho videoklip.

Text skladby zobrazuje vztah muže a ženy jako univerzální lidský příběh, který je totožný napříč generacemi. Spojuje minulost i budoucnost. “Žena je bolest i útěcha mužského údělu. Osudový článek života mužů, žena je nezbytná pro počátek i konec,” vysvětluje textovou vizi skladby Jan Kunze, frontman kapely KOFE-IN.

Ke skladbě vznikl i videoklip, který natočil režisér Radim Kaller se svým týmem. S kapelou už natočil dva předchozí klipy, a to k singlům Bouře a Víme kudy. “Tentokrát jsme si řekli, že bychom v něm rádi představili naši rockovější stránku. Tak, jak ji znají fanoušci z koncertů,” dodává Petr Kunze, kytarista kapely. Koncept klipu je postavený především na hrající kapele. Objevuje se v něm i žena, její role koresponduje se základním tématem písně.

Kapela KOFE-IN má v plánu vydat svoje už páté studiové album. Jeho producentem bude zkušený Armin Effenberger. KOFE-IN na nové desce nemá ambice exhibovat, soustředí se na přesné zachycení povahy a nálady jednotlivých písní. V textech jde cítit zkušenost, filozofování nad smyslem život, i rocková přímočarost.

Deska vyjde po delší pauze, tu kapela vyplnila koncerty na festivalech. Za singl Bouře z předchozího alba získali ocenění na předávání kulturních cen Jantar. Frontman Jan Kunze také vydal v tomto mezidobí svoji už třetí básnickou sbírku s názvem Monstre Charmant a nahrál také desku Divoké kvítí, a to se svou druhou kapelou Munroe.

Text: Ivana Novotná
Foto: Viktor Karvanszki


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli