Vlk z Wall Street si v novém dokumentu posvítí na kauzu akcií GameStop


V lednu 2021 se mezi všemi zprávami o politice a pandemii koronaviru dostal na titulní stránky novin příběh videoherní společnosti GameStop, jejíž akcie přes noc prudce vylétly nahoru, přestože se v té době potýkala s velkými problémy. Způsobila to skupina mladých obchodníků, kteří pomocí sociálních sítí organizovali masivní odkup akcií. Tato „finanční hra“ otřásla světovými trhy a odhalila velkou mezeru v rámci burzovního trhu. Právě na příběh skupiny amatérských obchodníků, kteří přelstili profesionály z Wall Street, se v dokumentu GameStop: Ukradená Wall Street (GameStop: The Wall Street Hijack), blíže podívá samotný Jordan Belfort, přezdívaný „Vlk z Wall Street“. Film má premiéru v neděli 19. června na Discovery Channel.

Jordan Belfort v 90. letech minulého století vybudoval jednu z nejúspěšnějších firem v historii Wall Street a na základě toho si vysloužil přezdívku Vlk z Wall Street. V roce 1999 se však přiznal k podvodům s cennými papíry a praní špinavých peněz a putoval na 22 měsíců do vězení. Dokument GameStop: Ukradená Wall Street je tedy příběhem člověka, který naprosto přesně dokáže popsat, co se v lednu loňského roku stalo.

„Našel jsem několik velmi kreativních způsobů, jak na Wall Street vydělat peníze. Líbí se mi, že zapojit se a dát velkým hráčům na Wall Street co proto, má možnost úplně každý. Je to skutečný souboj Davida s Goliášem, divoká jízda na každém kroku. Já se vždy jen modlím, aby amatérští obchodníci zvítězili,“ říká Jordan Belfort, který se bude v rámci dokumentu snažit laickým způsobem vysvětlil veškeré okolnosti případu a ukázat veřejnosti, na co je potřeba dávat pozor.

„Jsme rádi, že můžeme fanouškům přinést tento dokument. Je poučný, zábavný a nabízí dechberoucí pohled na jeden z nejzajímavějších finančních příběhů naší doby. Vyprávění, jehož autorem není nikdo jiný než sám Jordan Belfort, slibuje dobrodružství,“ říká Simon Downing, Head of Discovery Factual and Sports UK. „Jedná se o neuvěřitelný příběh s naprosto dokonalým hostem, který si posvítí na to, jak sociální média mění způsob obchodování s akciemi,“ doplňuje Ian Russell, Head of International Programmes ITN Productions.

Kromě Vlka z Wall Street se ve speciálu objeví také zasvěcené výpovědi těch, kteří byli hlavními aktéry příběhu o společnosti GameStop.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí