Více než 100km/h na sjezdovce na kole? Chinese Downhill již tento víkend ve Špindlu


Tři sta šílenců na horských kolech se 10. února 2024 utká v hromadném sjezdu ve Špindlerově Mlýně na neupravené sjezdovce. Devátý ročník divoké akce Chinese Downhill v areálu Sv. Petra nabídne podívanou na zběsilé jízdy v rychlosti přes 100 km/h! Účast potvrdila hvězda světových sjezdů ve městě Tomáš Slavík. O zpestření sobotního aprés ski se postará závěrečná hudební párty na sněhu.

Český biker Michal Maroši zve do Špindlerova Mlýna na unikátní podívanou. Odpoledne po lyžování se na červené sjezdovce ve Svatém Petru pojede závod v hromadném sjezdu na horských kolech, kterého se zúčastní 300 odvážných bikerů. Diváci se v rámci svého „apres ski” mohou těšit na kamikaze jízdu na hraně pádu v rychlosti přesahující 100 km/h, těsné předjíždění i hromadné pády. 

„Bude to maso jako vždycky,” slibuje pořadatel, extrémní sportovec a jeden z účastníků Michal Maroši. Zásadním faktorem je vždy počasí, které je do poslední chvíle velkou neznámou. Právě povětrnostní podmínky rozhodnou, jestli se jezdci spustí dolů po zrádně ledovém povrchu nebo rozbředlém sněhu plném ploten a boulí.

Od třetí hodiny odpoledne se od horní stanice Pláň postupně vrhnou tři stočlenné vlny, z nichž vždy padesát nejrychlejší jezdců postoupí do závěrečné bitvy 150 nejlepších bikerů o celkové vítězství. Vedle legendárního bikera Michal Marošiho se na start postaví Tomáš Slavík, několikanásobný mistr světa ve fourcrossu na horských kolech a hvězda světové série městských sjezdů v Evropě a Latinské Americe. Společně s bikery na trať ve svém speciálním čtyřkolém „handbiku” vyrazí i Michal Kosík, který se extrémních sportů nevzdal ani po úrazu páteře, nebo Petr Beneš, světový rekordman v jízdě na jednokolce. Ten se na svém „monokole” sveze po zasněženém svahu vůbec poprvé v historii závodu.

„Červená sjezdovka ve Svatém Petru má parametry pro pořádání světových pohárů v lyžování. Má ochranné sítě i ideální sklon, takže se dá sjet hodně rychle bez brždění. Závodníci na ni dostanou všechno, co je na hromadný sjezd na kolech potřeba,” říká Michal Maroši, který má s ježděním na sněhu a ledu bohaté zkušenosti. V minulosti mimo jiné závodil na horském kole v olympijské bobové dráze v Cortině d’Ampezzo a jako jediný Čech se v roce 2001 zúčastnil zimních X-Games v americkém Vermontu. K pořádání hromadného závodu horských kol na sněhu ho inspiroval amerických film Hot Dog the Movie z roku 1984, jehož děj se točí kolem závodu s názvem Chinese Downhill o nejrychlejšího lyžaře na svahu.

Diváci si mohou vychutnat sledování závodu z příjemného zázemí v areálu Svatý Petr, kde je kromě studených i horkých nápojů čeká živé hudební vystoupení The Grooving Gents a DJ Wajtas v mobilním tělese Red Bull Saurus. 

Harmonogram Chinese Downhill 2024

14:30 postupné uzavírání červené sjezdovky pro závod a řazení na start
15:00 start první kvalifikační skupiny (100 závodníků hromadný sjezd)

15:30 start druhé kvalifikační skupiny (100 závodníků hromadný sjezd)

16:00 start třetí kvalifikační skupiny (100 závodníků hromadný sjezd)
17:00 start závodu (150 závodníků hromadný sjezd)
17:15 live music by The Groovin Gents (Red Bull Saurus)

18:00 vyhlášení výsledků v cíli závodu a celková výsledková listina, Dj Wajtas (Red Bull Saurus)

 


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli