Tesco aktivním účastníkem boje za práva LGBT+ komunity. Řetězec se stal členem Pride Business Fora


Společnost Tesco Česká republika rozšiřuje své aktivity v oblasti inkluze i diverzity, v letošním roce se připojuje k Pride Business fóru, které se věnuje otázkám a tématům LGBT+ komunity. Cílem fóra je podpořit u zaměstnavatelů principy rovnosti na pracovišti, LGBT+ rozmanitost a samotné zaměstnance v jejich úsilí o férový přístup.

Společnost Tesco nekončí pouze u podpory festivalu a fóra Pride, každoročně pro zaměstnance organizuje Týden diverzity a inkluze, který nabízí webináře se zajímavými hosty a platformu na debatu o tématech důležitých pro LGBT+ komunitu. Tesco pro naplnění svých cílů v cestě za inkluzivní kulturou spolupracuje i s externími odborníky, například s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením či s organizací OPIM, která se věnuje tématu rozmanitosti a začleňování již více než 20 let.

„Srdcem našeho podnikání vždy byli, jsou a budou lidé – naši kolegové, zákazníci a dodavatelé. Naší snahou je podporovat prostředí a atmosféru různorodosti, ve které se každý bude cítit bezpečně, vítaný a sám sebou. Naším závazkem je vytvářet kulturu, ve které jsou všichni respektováni,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco Česká republika.

Všichni zaměstnanci Tesca proto mají k dispozici totožné benefity: 2 týdny placeného firemního volna při adopci pro spolurodiče, placené volno při účasti na svatbě, doprovod partnera/partnerky k lékaři či placené volno při úmrtí partnera/partnerky.

Od roku 2021 jsme spustili rozšířený zaměstnanecký průzkum, kde se všech kolegyň a kolegů každoročně ptáme, jak se ve firmě cítí. Díky tomu víme, že 80 % kolegů a kolegyň má pocit, že ve společnosti Tesco mohou být sami sebou bez obav z odsuzování. Mám velkou radost, že toto číslo každým rokem roste,“ dodává Katarína Navrátilová.

Foto: Tesco


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli