Stanice TLC ve středu večer odvypráví příběhy válečných uprchlíků z Ukrajiny

Lifestylová televizní stanice TLC zařadí 4. května 2022 od 20:00 do vysílání speciální večerní program. Zaměří se v něm hlavně na příběhy ukrajinských válečných uprchlíků, kterým konflikt rozvrátil životy.

Programové schéma se skládá z na míru připravených a pečlivě vybraných dokumentů a zahájí jej speciál nazvaný Ukrajina: 90denní deníky (Ukraine: 90 Day Diaries). V té vystoupí páry z dřívějších řad reality show 90denní snoubenci, kterým válka reálně zasáhla do života v důsledku nějaké personální vazby přímo na Ukrajině.

Následovat budou dva dokumentární filmy, které mapují aktivity polských občanů, kteří pomáhají Ukrajincům utíkajícím před válkou – Ukrajina: Je to správná věc (Ukraine: It’s The Right Thing To Do) a Ukrajina: Příběhy z pohraničí (Ukraine: Border Stories).

Na závěr večera stanice uvede editovanou verzi charitativního koncertu Společně s Ukrajinou (Together with Ukraine), který se uskutečnil 20. března v Polsku.

Zde přinášíme krátké anotace ke každému ze čtyř pořadů.

Ukrajina: 90denní deníky (Ukraine: 90 Day Diaries)

Speciální díl oblíbené reality show sestává kompletně z domácích záběrů a sleduje životy čtyř protagonistů dřívějších řad – původem buď z USA nebo z Ukrajiny – kteří se teď soustředí na pomoc uprchlíkům a všem, kdo se kvůli válce dostali do obtížné situace. Yara Dufren, David Murphey, Natalie Podiakova a Maria Lysenko se s diváky podělí o vlastní příběhy plné naděje, odvahy a odhodlání přežít. Všechny mají společnou množinu – jejich hrdinové se snaží vyrovnat s dopady válečného konfliktu nejen na sebe, ale i na své rodiny a nejbližší přátele.

Ukrajina: Je to správná věc (Ukraine: It’s The Right Thing To Do)

Ruská invaze na Ukrajinu šokovala celý svět. Pro Ukrajinu samotnou znamenala tvrdou ránu, destruktivní tragédii nevídaných rozměrů a bezbřehé lidské utrpení. Mnoho Ukrajinců muselo opustit své domovy a hledat útočiště v sousedním Polsku. Novinářka Edyta Krześniak se vydala do města Lublin ve východním Polsku, kde se setkala s lidmi, kteří zasvětili svá srdce i domovy záchraně dětí a jejich matek prchajících před válkou. Jednoduše proto, že „je to správná věc“.

Dokumentární film mapuje příběh Olgy Adamowicz a Łukasze Stomy – dvou polských občanů, kterým válka obrátila život naruby. Původně zamýšleli poskytnout přechodné ubytování deseti uprchlíkům – z jejich domu v Lublinu se ale velmi rychle stalo útočiště pro více než stovku Ukrajinců. Dnes se v něm nachází mezinárodní centrum pro pomoc válečným obětem a prvních několik nocí zde tráví prakticky všichni utečenci, kteří překročí ukrajinsko-polskou hranici.

Ukrajina: Příběhy z pohraničí (Ukraine: Border Stories)

Během prvních dvou týdnů po zahájení ruské invaze na Ukrajinu uprchlo přes hranice do Polska více než 2,5 milionu lidí. Navzdory tomu, že šlo o bezprecedentní migrační vlnu, se polská vláda rozhodla nebudovat uprchlické tábory. Ukázalo se totiž, že nebyly potřeba. Většina Ukrajinců – extrémně unavených po nervy drásající cestě – našla vstřícnost a pohostinnost přímo v polských rodinách. Dokumentární film vypráví tři rozdílné příběhy, jejichž pojítkem je snaha o organizovanou pomoc hned v prvních dnech válečného konfliktu.

Společně s Ukrajinou (Together with Ukraine)

Společnost Discovery už v průběhu března oslovila celý svět unikátním živě vysílaným charitativním koncertem v polské Lodži. Záměrem bylo spojit na jednom pódiu nejslavnější polské a ukrajinské umělce se společným cílem – získat finanční prostředky na pomoc lidem zasaženým válkou. Hvězdní interpreti vystoupili před obecenstvem čítajícím na 12 tisíc lidí přímo na místě a další miliony diváků u televizních obrazovek a na internetových platformách. Stanice Discovery Channel koncert živě přenášela na více než 50 světových trzích, včetně USA a celého regionu střední a východní Evropy. V průběhu večera se podařilo shromáždit přes dva miliony dolarů a další dary ve prospěch charitativního konta stále přicházejí. Společnost navíc věnovala na pomoc Ukrajině částku ve výši 500 tisíc dolarů i veškeré zisky z reklamního času před vysíláním koncertu v Polsku a Rumunsku.

Foto: TLC

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí