Sportovní divize Warner Bros. Discovery buduje vlastní metaverzum


Společnosti Warner Bros. Discovery Sports a Infinite Reality spojily síly s cílem nabídnout sportovním fanouškům nové způsoby, jak sledovat jejich oblíbené sportovní eventy. Infinite Reality je aktuálně jedním z největších hráčů v byznysu prémiových služeb orientovaných právě na budování komplexních metaverz, která nyní bude exkluzivně poskytovat i sportovní divizi Discovery Sports Events.

Oba subjekty budou společně nacházet cesty a způsoby, které umožní sportovcům, konkrétním značkám i fanouškovským a profesionálním komunitám mezi sebou lépe a intenzivněji komunikovat. Tento prostor bude přitom situován výlučně ve virtuálním prostředí vytvořeném na míru a přizpůsobeném dlouhodobým i aktuálním potřebám Discovery Sports Events.

První ochutnávku unikátního metaverzního zážitku si budou fanoušci moct vychutnat už během letošních cyklistických dráhových závodů UCI Track Champions League. Tato série, která si odbyla premiéru v loňském roce, se může těšit z narůstající popularity, díky níž doufá, že se jí podaří ukotvit image dráhové cyklistiky jako divácky napínavého sportovního zážitku.

Jde o vůbec první projekt, v jehož rámci společnost Warner Bros. Discovery Sports naplno využije potenciálu technologie Web3 i v Evropě. Využije ji k tomu, aby i publiku na tomto kontinentu umožnila poznat výhody metaverza v rámci mezinárodního sportovního eventu. Společnost si zakládá na pověsti inovátora v segmentu sportovního vysílání a spolupráce s Infinite Reality je další příležitostí představit partnerům nejmodernější televizní technologie a názorně demonstrovat rozšiřování mantinelů na poli vysílání sportovních přenosů.

„Nové partnerství s Infinite Reality naznačuje, jakými způsoby ve Warner Bros. Discovery Sports pracujeme s nejnovějšími inovacemi a využíváme příležitosti užšího propojení publika, konkrétních sportovních událostí a značek, které jsou s těmito sporty spojeny. Tento přístup skýtá doposud nevídané možnosti růstu. Máme radost, že se nám pro živé sporty daří nadchnout úplně nové fanoušky a že jim umožňujeme tyto zážitky sdílet nejen naživo, ale i na dalších platformách, kde lidé tráví čas a sdílejí své názory a myšlenky,“ kvituje spolupráci François Ribeiro, ředitel Discovery Sports Events.

„V nadcházejících letech očekáváme, že se díky možnostem metaverza podaří pro živé sporty získat mnoho dalších věrných fanoušků. První vlaštovku vypouštíme do světa už teď v listopadu během šampionátu UCI Track Champions League, což je podle mého skvělá příležitost, jak dát jasně najevo, že je pořád možné objevovat nové způsoby vyprávění příběhů a zapojení fanoušků. Toto demo pro nás bude zdrojem mnoha cenných poznatků, které zužitkujeme při rozhodování, na jaké sporty a eventy se zaměřit příště,“ nastiňuje plány do budoucna Ribeiro.

Na spolupráci se těší i v Infinite Reality. „Jsme nadšení, že si nás tak prvotřídní globální společnost jako Warner Bros. Discovery Sports vybrala za hlavního architekta jejich obsahového metaverza. To, na čem teď pracujeme, je přitom jenom úplný začátek – máme spousty nápadů, jak divákům pomoci si vychutnat jedinečný obsah naplno. S napětím očekáváme jejich reakce na UCI Track Champions League. Věříme, že svůj milovaný sport poznají v úplně novém světle,“ podotýká John Acunto, generální ředitel Infinite Reality.

Fanoušci budou moci všechny závody druhé sezóny šampionátu v dráhové cyklistice UCI Track Champions League sledovat na platformách Warner Bros. Discovery – včetně streamovací platformy discovery+, stanic Eurosportu a kanálu GCN+. První kolo odstartuje už 12. listopadu na španělském ostrově Mallorca.

Foto: Warner Bros. Discovery


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli