Série „udržitelných“ sessions Bena Cristovao končí v třídičce odpadu


Série „udržitelných“ sessions Bena Cristovao jde do finále. Tentokrát se s kytaristou přesunul do areálu Pražských služeb.

Záznam skladby Nejlepší vznikl ve spolupráci s Komerční bankou. A to v rámci podpory její kampaně O CO2 JDE, která reflektuje nutnost věnovat se probíhajícím klimatickým změnám a udržitelnosti.

Myšlenka série „udržitelných“ live sessions přišla po předchozích sessions, které Ben Cristovao započal v loňském roce. První část byla natočená v prázdných halách a hudebních klubech a druhá v Pražské tržnici v Holešovicích, která prochází zajímavou adaptací na místo odpočinku a kultury.

Tentokrát Ben Cristovao ve spolupráci s Komerční bankou vybral čtyři zajímavá místa, která ukazují, jaké budou trendy v odpadovém hospodářství, udržitelné výstavbě, energetice výrobních hal nebo elektrifikaci hromadné městské dopravy.

Video ke skladě Nejlepší vzniklo v třídícím centru Chrášťany uvedeném do provozu v roce 2009. Jde o jednu ze dvou třídiček, které vlastní Pražské služby. Druhy materiálu, které se zde přetřiďují, jsou papír, plasty, fólie a nápojové kartony. Měsíčně se do Chrášťan naveze asi 1300 tun papíru, 400 tun plastů a 30 tun nápojových kartonů. Vytříděné materiály putují k dalšímu zpracování. K výběru místa pro tuto session inspirovala realizační tým společnost Cyrkl, specialista na cirkulární odpadové hospodářství. Cyrkl provozuje největší digitální odpadovou platformu v Evorpě. Díky ní pomáhá tisícům společností přetvořit odpad na zdroj.

Komerční banka v rámci kampaně O CO2 JDE přišla i s dalšími aktivitami. V polovině října instalovala na pražském Andělu model plic, které simulovaly dýchání a postupně přirozeně i uměle černaly, aby demonstrovaly vliv znečištění ovzduší na lidi a přeneseně i na planetu Zemi.  K symbolickému zastavení chodu modelu plic došlo 3. 11. v poledne, tedy v začátku 26. konference smluvních stran OSN o změně klimatu (COP26) v Glasgow.

Všechny „udržitelné“ sessions jsou ke zhlédnutí na YouTube kanálu Bena Cristovao a také na adrese www.oco2jde.cz, kde najdete mimo jiné přehled toho, co Komerční banka dělá v oblasti udržitelnosti.

Rok 2021 je celosvětově ve znamení klimatické změny a hledání cesty k udržitelnosti pro celou společnost. Je zřejmé, že svět hudby k ní má co říct a možnost posunout myšlenku mezi širokou veřejnost není ani Benovi Cristovao lhostejná.

foto: Championship Music


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli