Rihanna a jejích TOP 5 nejúspěšnějších videoklipů


Rihanna

Barbadoská zpěvačka Robyn Rihanna Fenty je jednou z největších ikon světového showbyznysu. S profesionální kariérou začala v roce 2003 a na svém kontě má řadu fantastických úspěchů. Rihanna doposud prodala přes 50 milionů alb a jako první v historii překonala hranici 100 milionů prodaných digitálních nahrávek.

Dále je držitelkou osmi cen Grammy a patří k nejsledovanějším umělkyním na YouTube, a to i přesto, že poslední video je rok staré. V její prospěch pak mluví i čísla. Pyšnit se může 26 miliony odběratelů a celkový počet zhlédnutí překonal neuvěřitelných 12 miliard. Jaké videoklipy pomohly Rihanně k těmto úctyhodným výsledkům?

#1 Rihanna – Diamonds
Počet zhlédnutí: 1 092 552 380
Největším hitem Rihanny je bezpochyby singl Diamonds z jejího sedmého studiového alba Unapologetic, které bylo vydáno 19. listopadu 2012. Dva měsíce před albem vstoupil do hitparád právě singl Diamonds a rychle se stal jednou z nejhranějších skladeb barbadoské zpěvačky. Po svém vydání se také dostal na první místo prestižní hitparády Billboard Hot 100, a Rihanna si tak mohla připsat již dvanáctý „number-one“ hit ve Spojených státech. O úspěchu samotného videoklipu ani netřeba hovořit.


#2 Rihanna – Work (Explicit) ft. Drake
Počet zhlédnutí: 953 265 551
Druhým nejúspěšnějším počinem Rihanny na YouTube je videoklip k singlu Work z prozatím posledního alba Anti. Stopáž klipu je nezvykle delší a Rihanna a Drake si natáčení rozhodně užili. Právě jejich vztah byl předmětem mnoha diskuzí, ale jak se zdá, barbadoská kráska nejeví o kanadského rappera zájem. Singl Work se po svém vydání 27. ledna 2016 dostal opět na první příčku americké hitparády Billboard Hot 100 a právoplatně patří k nejúspěšnějším (nejposlouchanější skladba na Spotify) počinům Rihanny.


#3 Rihanna – We Found Love ft. Calvin Harris
Počet zhlédnutí: 754 547 584
Na třetí příčce je vedoucí singl z šestého studiového alba Talk That Talk z roku 2011. We Found Love napsal a produkoval úspěšný skotský DJ Calvin Harris. Singl přišel dva měsíce před samotným albem a dočkal se poněkud smíšených reakcí. Například novinářka Jody Rosen z prestižního časopisu Rolling Stone označila skladbu za nejhorší v kariéře Rihanny. To ale rozhodně neodradilo posluchače a singl výrazně bodoval v hitparádách po celém světě. Ve Spojených státech opět obsadil první místo v Billboard Hot 100.


#4 Rihanna – What’s My Name? ft. Drake
Počet zhlédnutí: 662 887 521
Jedním z největších hitů pátého studiového alba Rihanny s názvem Loud z roku 2010 je singl What’s My Name. Na skladbě se podílel také rapper Drake, jenž pochopitelně nemůže chybět i v samotném klipu. Ten se natáčel 28. října 2010, pouhé dva dny po zveřejnění singlu. Ve Spojených státech sice skladba What’s My Name tradičně bodovala, ale ve světě se jí tentokrát tolik nedařilo. Podstatněji lépe na tom byl singl Only Girl (In the World), taktéž z alba Loud, který dokonce obdržel cenu Grammy.


#5 Rihanna – Stay ft. Mikky Ekko
Počet zhlédnutí: 660 326 788
První a poslední místo v našem přehledu patří skladbám z alba Unapologetic. Zatímco singl Diamonds přesáhl miliardu zhlédnutí na YouTube, na opačném konci je skladba Stay s „pouhými“ 660 miliony zhlédnutími. Stay napsal (s Justinem Parkerem) a produkoval hudebník a producent Mikky Ekko, který spolupracoval s umělci jako David Guetta či French Montana. V hitparádě Billboard Hot 100 obsadilo Stay třetí příčku. Celosvětově se prodalo přes 10 milionů digitálních kopií, a Stay se tak stalo třetí nejprodávanější skladbou Rihanny.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli