Řezník o svém filmu Párty Hárd: Tempo bylo zběsilé


Řezník

Marty Pohl, známý taky jako rapper Řezník, vypustil do světa trailer ke svému filmu Párty Hárd. Vidět ho budeme moci už letos v září. Nedalo nám to a vyzpovídali jsme Martyho, abychom se o filmu dozvěděli něco víc.

Jak dlouho film Párty Hárd vznikal?

Rok a půl. Vlastně to šlo docela rychle. Loni v dubnu jsem dopsal scénář, pak začaly přípravy a první klapka padla v červenci. Bylo celkem deset natáčecích dní a tempo bylo hodně zběsilý, ale všechno jsme zmákli.

V čem se tenhle film liší od tvých předchozích?

Už na první pohled vizuálem. Tentokrát jsem to už netočil já sám, ale měl jsem k sobě profi kameramana Máru Brožka, kterej to posunul o velkej kus dál. Stejně tak i střihač Šimon Hájek dokázal vybrat ty nejlepší momenty a poskládat je. Myslím, že lidi budou fakt hodně překvapený, jak moc se to posunulo, vypadá to už jako klasickej film, kterej běží v kinech. Jinak dost se to liší i tématem – teenage komedie je vlastně úplně mimo moje dosavadní počiny, ale krásně sem se na tom vyřádil!

Když se podíváš na Párty Hárd zpětně – udělal bys něco jinak?

Asi bych přidal tak dva natáčecí dny, aby to nebyl takovej hárdcore. Závěrečnej mejdan jsme točili v podstatě nonstop a musel jsem pro štáb a herce objednat deset gramů speedu, abychom to tempo vůbec zvládli. Taky hned zezačátku byl trošku fail, když jsme jeli točit scénu na šluknovský sídliště, což je v podstatě takovej místní Chánov. No a jeden z našich herců z řad romské komunity se tam vloupal do paneláku, abychom mohli točit i vevnitř. To ale spustilo alarm, takže přijeli fízlové a samozřejmě se seběhly ty největší zrůdy ze sídliště a šly po nás. Vlastně jsem nakonec docela rád, že tam ti fízlové byli. Každopádně příště bych takovou akci domluvil dopředu a nejel tam takhle na punk.

Bojíš se reakcí publika?

Po reakcích na trailer jsem přesvědčenej, že to lidi budou milovat! On ten trailer toho vlastně zase tolik neukazuje, ale celej film je samozřejmě totálně černej a brutální jako předchozí snímky, akorát se to odehrává v tom debilním středoškolskym prostředí, což je ve finále ještě větší bizár. Pro někoho to určitě bude za hranou, dokonce i můj fotr, kterej je obvykle fanouškem těchhle věcí, mi po zhlédnutí finálního střihu řekl, že některý věci jsou už trochu moc – a to se jinak celej film smál jak postiženej!

Řezník

Kde film Párty Hárd budeme moct vidět?

Koncem září budou premiéry a potom se to budeme snažit po vlastní ose promítat, kde to jenom půjde. Do klasický kinodistribuce se nám to asi nepodaří dostat, takže pokud je ve vašem městě nějaký friendly kino a máte pocit, že by na to u vás přišli lidi, tak nám napište na info@znk.cz!

Máš v plánu natočit něco dalšího?

Rozhodně. Filmy mě vždycky hodně táhly a teď mám pocit, že jsem se konečně už prokousal k těm správnejm lidem, který do toho jdou se mnou bez ohledu na to, jestli je to za hranou, nebo ne. Problém je kapitál, protože zatím jsem to víceméně táhnul z vlastní kapsy, takže jestli se Párty Hárd povede, tak silně uvažuju o natočení druhýho dílu, protože to téma a postavy mají ještě hodně co nabídnout. A taky bych jednou rád natočil pořádnej horor, námět už mám.

Jaké filmy máš rád?

Žánrově je mi to celkem jedno, pokud je to dobrý, tak si užiju cokoliv. Spíš mám pár oblíbených tvůrců, který sleduju a od nichž si nenechám nic uniknout. Musím ale přiznat, že s věkem se moje preference celkem mění a věci, co mi v patnácti přišly hrozně hustý, už mě teď nechávají chladnym.

Jaké to jsou?

Tak třeba Acid House, to jsem tenkrát hodně žral, ale když jsem na to koukal nedávno, tak to strašně zestárlo.

Na co se těšíš do kina?

Samozřejmě na Párty Hárd! Ale jinak se dost těšim na Jay and Silent Bob Reboot od Kevina Smitha, který už dlouho sleduju. To je na podobný úrovni píčovin, jako ty moje braky! A samozřejmě na Once Upon a Time in Hollywood.

Kde tě teď můžou fanoušci vidět?

Teď nejdřív na Hip Hop Kempu, kde je pár dost zajímavých jmen jako například Tech N9ne nebo Token. Taky tam vystupujou Freewill, což je New Yorský uskupení, od kterýho mám jednu skladbu právě v Párty Hárd, tak se těším, až se osobně poznáme. Jinak výčet všech koncertů a promítání filmu můžete najít na Znk.cz.

Koncertuješ radši na festivalech, nebo v klubech?

Baví mě oboje, v klubu si užiju větší bordel a kontakt s fanoušky, na fesťáku mě zase baví větší pódia, kde člověk může vymejšlet víc šíleností. Rozhodně ale víc jezdíme po klubech.

Na jaký festival nikdy nezapomeneš a proč?

Asi to budou jedny z prvních Votvíráků. Jeden ročník nastal zlom, to když už jsme hráli v docela dobrej čas a najednou bylo pod pódiem třeba 8000 lidí, tak to byl nářez. Od tý doby je to tak každej rok a pokaždý je to skvělý.

Na jakém festivalu bys chtěl vystupovat, ale ještě jsi neměl tu možnost?

Hrozně rád bych se někdy podíval na Gathering of the Juggalos, což je největší americkej festival věnovanej žánru horrorcore. Snad se to jednou podaří.

Vzkážeš něco čtenářům Banger.cz?

Běžte na Párty Hárd do kina, choďte na koncerty a kupujte merch! Jedině tak budu schopnej pořád vydávat nezávislý věci, který nemusí podléhat cenzuře. Zatím to tak funguje a já vám za to děkuju!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli