HHK 2019: Yugen Blakrok, Tech N9ne, Masego, Prago Union a další


Ačkoliv se brány Hip Hop Kempu otevřou již brzy, jeho dramaturgie neustále brousí letošní program jak diamant – do posledního detailu, do dokonalosti a k již tak luxusní soupisce jmen jako Tech N9ne, Masego, Token nebo EarthGang přidává další klenot v podobě Freddieho Gibbse. Pojmu, který je díky sólovým nahrávkám i kolaboračním albům s producentskými mágy jako Madlib nebo The Alchemist hojně skloňován nejen za oceánem.

A to není všechno! Vedle Freddieho Gibbse se na programu nově rozzářila i další jména – českým publikem milovaná nizozemská partička Dope Dod, z vysluněné Kalifornie dorazí s ještě horkým materiálem Cloud 909 zaběhlá dvojka Oktane a Price aka Audio Push a po jedenácti letech se na Kemp vrátí kontroverzní Brother Ali.

Ženy

Slavit se bude i návrat (ztraceného) syna z Detroitu, který si říká Black Milk, a Velkou Británii bude letos reprezentovat například Da Flyy Hooligan, který musí být opravdovým zjevením, když mu na hostovačky kývla taková jména jako Sean Price, Evidence, Westside Gunn & Conway nebo Guilty Simpson.

O tom, že ženy v hip hopu jsou možná fyzicky křehké, ale v rapu za mužským osazenstvem rozhodně nezaostávají, se publikum Kempu přesvědčilo už nejednou. A letos tomu nebude jinak. Z Philadelphie totiž dorazí Ivy Sole a z JAR temný drahokam Yugen Blakrok.

Queen of HHK

Připomeňme ještě dříve ohlášená největší lákadla letošního ročníku, kde si ostřílení matadoři jako Tech N9ne, Pharoahe Monch, Hocus Pocus, Masta Ace & Marco Polo nebo Mix Master Mike, který byl vyhlášen nejlepším DJem na světě a kromě své domovské formace Beastie Boys doprovázel za gramcema i Metallicu nebo Cypress Hill, budou podávat ruce s čerstvou krví v podobě Masega – fešáka se ságem, Tokena, kterému se přezdívá nový Eminem, YBN Nahmira – mladíka z Alabamy, který pro megapopularitu singlu Rubbin Off The Pain, musel opustit školu nebo EarthGang, jejichž live show jsou vyhlášené pro jejich nepředvídatelnost.

A samozřejmě chybět nemohou ani Kontrafakt, kteří nevynechali jediný ročník Kempu. Stejně jak nebudou absentovat ani Smack, Prago Union, Rest & DJ Herby, Pio Squad, Sodoma Gomora nebo DMS, kteří jako jediní mohou na slovenské scéně konkurovat Kontrafakt.

Nadupaný tradičně nebude jen line up, ale i doprovodný program, který nově nabídne i volbu Queen of HHK nebo opět Battle Breaking Arenu, kde si to budou rozdávat ti nejlepší BBoyz a street dancers ze všech koutů světa i talentovaní amatéři. Hip Hop Kemp 2019 startuje již příští čtvrtek 15. srpna na letišti v Hradci Králové a potrvá do sobotní noci 17. srpna.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě